niepodległość 410

Tegoroczne świętowanie 11 listopada - 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, odbyło się wyjątkowo bez uroczystego udziału delegacji szkół i organizacji działających w naszej Gminie.

Upamiętniając odzyskanie przez Polskę niepodległości w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy kwiaty oraz znicze przy pomniku Obrońców Ojczyzny w asyście przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej Nowogrodziec-Osiedle złożyli: Burmistrz Robert Relich, zastępca Burmistrza Andrzej Drąg oraz Sekretarz Iwona Janiec. Następnie delegacja udała się pod wieżę widokową, gdzie wciągnięta została flaga państwowa, która góruje nad całym miastem.

Zgodnie z zapowiedzią w tym dniu odrestaurowana wieża widokowa została udostępniona dla zwiedzających. W godzinach od 10.00 do 14.00 można było wejść na wieżę i podziwiać panoramę miasta i okolic.

Uroczystości zakończyły się Mszą Świętą w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu odprawioną przez Ks. Dziekana Krzysztofa Słabickiego w intencji Ojczyzny – jako dziękczynienie Panu Bogu za dar wolności, z prośbą do Matki Bożej Królowej Polski, aby wspierała polskie rodziny w wychowywaniu dzieci i młodzieży w duchu wartości o jakie walczyli nasi przodkowie, w wierności, miłości i odpowiedzialności za Ojczyznę.

POMNIK WWW

wieża www

flaga wieża 1000

wieża flaga 1000

widok.1 www

widok www.1