ostrzezenie meteo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu informuje: Prognozowane są miejscami burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.Ostrzeżenie obowiązuje od godz. od godz. 11:40 dnia 02.08.2021 do godz. 21:00 dnia 02.08.2021r.  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 70%.

ja juz sie spisalem do edycji410

Główny Urząd Statystyczny przeprowadza od 1 kwietnia 2021 do 30 września Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. Tradycyjnie, raz na 10 lat Główny Urząd Statystyczny pyta mieszkańców Polski „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotne kwestie związane  z funkcjonowaniem społeczeństwa. Wyniki spisu są niezwykle istotne  w zarządzaniu państwem, ale także województwem, powiatem czy gminą.

nsp obowiązkowy410

Główny Urząd Statystyczny przypomina, że udział w Spisie Powszechnym jest obowiązkowy. Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny. Policja otrzymała już blisko 80 wniosków o popełnienie wykroczenia, związanego z odmową udziału w spisie.

Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że w dniu 30 lipca 2021 r. o godz. 8:00

w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu ul. Rynek 20

odbędzie się XXXIX Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

KRUS NOWY410

Zbliża się czas intensywnych prac rolnych. Żniwa wieńczą codzienny trud rolnika, wymagają wytężonej pracy, od rana do późnego wieczora, często w zmieniających się warunkach atmosferycznych i używania maszyn rolniczych o skomplikowanej konstrukcji. Mając na uwadze zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie dotykają rolników podczas prac rolniczych zwracamy się o zachowanie rozwagi i wymogów bezpiecznej pracy.