W WarszawieUczniowie III klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie wzięli udział w 6. Ogólnopolskim Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować"

. Konkurs składał się z trzech etapów: w pierwszym uczniowie stworzyli plakat edukacyjny podejmujący tematykę ratowania życia ludzkiego, drugi polegał na przygotowaniu i wykonaniu pierwszopomocowej gry edukacyjnej. Wśród 10 laureatów znalazła się grupa z Gierałtowa – jako jedyna z Dolnego Śląska.

Finał konkursu odbył się 3 czerwca br. w centrum Warszawy w takich miejscach jak: Plac Defilad, Plac przed wejściem głównym do stacji Metro Centrum, Studio DD TVN, Muzeum Narodowe, Manufaktura Cukierków, Metro Świętokrzyska, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatr Studio, Warszawa Centralna. Uczestnicy otrzymali mapę z zaznaczonymi miejscami konkurencji i musieli dostać się na miejsce samodzielnie pieszo i komunikacją miejską.

Dziesięć czteroosobowych drużyn walczyło o miano najlepszej w następujących konkurencjach: ułożenie kolegów w pozycji bocznej, skompletowanie apteczki, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczestnicy finałowych zmagań musieli także odnaleźć się w przygotowanej dla nich pozoracji, a także odpowiedzieć na pytania.

Po sześciu godzinach zmagań ratowniczych drużyna z Gierałtowa w składzie: Julia Wyspiańska, Nikola Mazur, Jakub Nakoneczny i Patryk Łukaszewski wraz z opiekunem panią Marceliną Król zajęła II miejsce otrzymując dla szkoły wiele nagród: tablicę interaktywną, laptop, 2 kosze do koszykówki, fantomy i pakiet prezentów dla dzieci.

Dyrekcja szkoły postanowiła wynagrodzić wszystkich uczniów klasy III, ponieważ to cała społeczność klasowa przyczyniła się do osiągnięcia ogromnego sukcesu. W nagrodę, dzięki zaangażowaniu dyrekcji, kadry nauczycielskiej, rady rodziców, Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha, wszyscy uczniowie pojechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy, gdzie obserwowali zmagania przyjaciół, ale także mieli sporo czasu na zwiedzanie najciekawszych miejsc naszej stolicy.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że najmłodsi mieszkańcy gminy uczą się zasad ratowania i ochrony życia ludzkiego. Ćwicząc zdobyte umiejętności od najmłodszych lat wyzbywają się lęku w sytuacji zagrożenia i potrafią podejmować szybkie i właściwe działania.

>>Relacja z wyjazdu do Warszawy - SP w Gierałtowie<<

>>Relacja TV Łużyce pt. W trójce najlepszych w kraju<<

 

Wielki sukces uczniĂłw z GieraĹtowa 1