Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa współfinansowanej przez Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha ze środków budżetu Gminy i Miasta Nowogrodziec.

Wyjechali uczniowie o godzinie szóstej rano z Wykrot, a około południa przybyli na miejsce. Droga przebiegła bezproblemowo, pogoda też dopisała. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania Kopca Kościuszki. Po wejściu na sam szczyt wzniesienia wycieczkowicze obejrzeli całą panoramę Krakowa.
Przewodnicy oprowadzili grupę z Wykrot po najciekawszych miejscach miasta, poczynając od Drogi Królewskiej, a następnie - Barbakan , Brama Floriańska, Muzeum Czartoryskich i dom wielkiego malarza Jana Matejki, jak również malowniczy Krakowski Rynek, Kościół Mariacki i przepiękne Sukiennice. Później uczniowie się udali do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Grupa z Wykrot została zakwaterowana w hotelu studenckim „Żaczek”, w którym warunki pobytu oraz kuchnia były bardzo dobre.
Drugiego dnia wycieczki, po obfitym śniadaniu, wycieczkowicze wyruszyli na cudny Wawel, gdzie zwiedzili Katedrę Królewską, Reprezentacyjne Komaty Królewskie oraz Smoczą Jamę. W kryptach zaś oglądali sarkofagi najbardziej sławnych Polaków.
Po długim pobycie na Wawelu i krótkim odpoczynku uczniowie wraz z opiekunami wyjechali do kopalni soli w Wieliczce. Ogromne wrażenie zrobiły specyficzne stropy, szyby oraz rzeźby wykonane przez górników-artystów. Ciepły i obfity obiad zjedzono ze smakiem w restauracji pod ziemią.
Droga powrotna przebiegła spokojnie. Wszyscy byli zachwyceni obejrzanymi skarbami naszej kultury narodowej, zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni z wspaniałej wycieczki. „Będziemy dłuuuuuuugo pamiętać tę wyjątkową wycieczkę” – takim było podsumowanie wyjazdu przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach.

Wyczieczka zdj