Justynka zd

Dnia 31 maja 2017 r. odbył się finałowy etap Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce im. Jolanty Ajlikow-Czarneckiej. Miejscem spotkania turniejowego były piękne wnętrza zamku Kliczków.
Organizatorami turnieju byli: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Miejski Zespół Szkół nr 3 w Bolesławcu i Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.
Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy o sztuce polskiej i światowej oraz wiedzy o zabytkach i dziedzictwie kulturowym regionu. Powiatowy Turniej Wiedzy o Sztuce adresowany jest do wszystkich uczniów gimnazjum i szkół podstawowych klas IV-VI z powiatu bolesławieckiego, chcących sprawdzić swoje wiadomości z zakresu historii sztuki. Wyzwanie jest bardzo trudne, gdyż wiedza z zakresu dziejów plastyki i sztuki etapu gimnazjalnego, wg podstawy programowej, obejmuje czasy od prehistorii do II wojny światowej.
Uczennica Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu Justyna Maksymowicz zakwalifikowała się do etapu powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce. Zrobiła to ze wspaniałym wynikiem punktowym. Jako ubiegłoroczna laureatka I miejsca Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce miała arcytrudne zadanie i odpowiedzialność reprezentowania Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu oraz Gminy i Miasta Nowogrodziec. Zwyciężyła również w tegorocznym Turnieju i udowodniła wszystkim, ale przede wszystkim sobie, że zasługuje na wielkie uznanie. Jej pasja i pracowitość owocuje reprezentowaniem swojej szkoły i Miasta Nowogrodziec na najwyższym poziomie.
Gala wręczenia nagród odbędzie się dnia 19 czerwca 2017 r. w Teatrze Starym w Bolesławcu. Justynie życzymy wszelkiej pomyślności w dążeniu do wyznaczonych celów i serdecznie gratulujemy. Opiekunem Justyny jest Pan Krzysztof Adamiec.
Serdecznie gratulujemy!

Źródło: Gimnazjum w Nowogrodźcu