Archiwum wiadomości

Październik 2013

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 45 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Edukacja
5772

Główna nagroda dla uczennicy Gimnazjum w Nowogrodźcu

Uczennica Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu Martyna Mudrak, wygrała Nagrodę Główną w Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. >>Więcej informacji o sukcesie Martyny Mudra Czytaj więcej..

Wiadomości
4648

Zaproszenie do uczestnictwa w Narodowym Święcie Niepodległości

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich zaprasza Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec w dniu 11 listopada br. na obchody Święta Niepodległości. Organizatorami uroczystości są Burmistrz Nowogrodźca Czytaj więcej..

Wiadomości
4650

Konsultacje społeczne

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego, zgodnie z art. 6 ust.1 i 2a oraz art. 14 ust.1 z dnia 6 grudnia 2006 r. Ustawy o zasadach prowadzenia polityki Czytaj więcej..

Wiadomości
5606

Na grobie śp. Rajmunda Wróblewskiego

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, honorując pamięć śp. Rajmunda Wróblewskiego, złożył kwiaty oraz zapalił znicz na jego grobie w obecności w Czytaj więcej..

Wiadomości
5278

Możliwości uzyskiwania dofinansowania dla NGO

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje o możliwości uzyskiwania dofinansowania dla organizacji pozarządowych ze środków państwowych. >>Otwarty konkurs na dofinansowanie w 2014 roku Czytaj więcej..

Wiadomości
5109

Ekologiczna akcja "Sprzątanie świata"

Mając na uwadze troskę o środowisko oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród Mieszkańców naszej gminy, z inicjatywy Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha dzisiaj w Nowogrodźcu odbyła się ek Czytaj więcej..

Edukacja
4821

Profilaktyka przede wszystkim

W dniu 22 października br. w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu odbyły się warsztaty profilaktyczne, w których udział wzięło 276 uczniów. Byli to uczniowie klas II, III, V i VI. Wa Czytaj więcej..

Wiadomości
4924

Informacja Burmistrza Nowogrodźca o terminach wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Drodzy Mieszkańcy Gminy Nowogrodziec. Informuję, iż dnia 15 października bieżącego roku upłynął termin wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi za IV kwartał 2013 r. W związku z po Czytaj więcej..

Wiadomości
4436

Czy organizacja pozarządowa może zarabiać?

Proponujemy Państwa uwadze krótki, animowany film zatytułowany: "Czy organizacja pozarządowa może zarabiać?" Film informuje, że organizacje pozarządowe mogą też legalnie zarabiać i przeznaczać zy Czytaj więcej..

Wiadomości
4873

GMINNA SPÓŁKA WODNA W NOWOGRODŹCU

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną o Gminnej Spółce Wodnej w Nowogrodźcu, obszarze jej funkcjonowania oraz wsparciu finansowym ze strony Gminy Nowogrodziec w jej dzi Czytaj więcej..

Edukacja
4811

Wielki sukces naszych Sportowców

Dnia 10 października 2013 r. w Olszynie Lubańskiej odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w sztafetowych biegach przełajowych. W imprezie prawo uczestnictwa miały dziesięcioosobowe zespoły szkolne Czytaj więcej..

Gmina
51469

Gminna Spółka Wodna

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją o Gminnej Spółce Wodnej w Nowogrodźcu, o obszarze jej funkcjonowania oraz  wsparciu finansowym ze strony Gminy Nowogrodziec w j Czytaj więcej..

Wiadomości
5352

Szlachetna Paczka jednoczy Gminę Nowogrodziec!

Bieda często jest ukryta, nie krzyczy, dlatego ciężko jest ją znaleźć. Poszukiwanie wolontariuszy, których zadaniem jest do niej dotrzeć również nie jest łatwe. W gminie Nowogrodziec jednak się udał Czytaj więcej..

Wiadomości
4651

Owocna współpraca samorządów

W dniu 4 października 2013 roku reprezentacji czternastu gmin Zachodniego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Województwa Dolnośląskiego podpisali Akt Inauguracyjny „Budowy instalacji do kompost Czytaj więcej..

Wiadomości
4721

Ogłoszenie Burmistrza Nowogrodźca w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych

Burmistrz Nowogrodźca zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do konsultacji społecznych projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizac Czytaj więcej..

Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
4930

Wiadomości
4955

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej

We wrześniu 2013 roku w Gminie Nowogrodziec rozpoczęła się budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 55 km. Budową objęte będą cztery miejscowości Gminy Nowogrodziec: Czytaj więcej..

Wiadomości
7842

Wizyta w partnerskiej Gminie Srbac

W dniach 11.10 - 15.10.2013 r. na zaproszenie władz Gminy Srbac miała miejsce wizyta delegacji przedstawicieli Gminy Nowogrodziec w partnerskiej Gminie Srbac. W skład delegacji wchodzili: Burmist Czytaj więcej..

Edukacja
6349

Stypendia i Nagrody Burmistrza Nowogrodźca

W dniu 16 października 2013 roku w Auli Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu odbyła się uroczystość związana z przyznaniem Stypendiów oraz Nagród Burmistrza Nowogrodźca dla uczni Czytaj więcej..

Wiadomości
4863

ZINTEGROWANY INFORMATOR PACJENTA

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że w dniach 7 i 25 listopada 2013 r. w siedzibie Urzędu Skarbowego w Bolesławcu w godz. od 9:00 do 15:00 na Sali Obsługi Klienta (parter), czynne będ Czytaj więcej..

Wiadomości
4422

KOMUNIKAT Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowogrodźcu

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich uprzejmie informuję, że w dniu 23 października 2013 r. (środa) w godzinach pracy Urzędu Miejskiego na terenie Gminy i Miasta Nowogrodziec zostanie przeprowadzony Czytaj więcej..

Wiadomości
4366

Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec Świętej Jadwigi Śląskiej

Dnia 20 października br. dla uczczenia Święta Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec Świętej Jadwigi Śląskiej, w kościele parafialnym p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu odbyła się Msza Św Czytaj więcej..

Wiadomości
4465

Przekazanie placu rekreacji ruchowej dla Seniorów

W dniu 11 października br. w Nowogrodźcu odbyło się uroczyste przekazanie placu rekreacji ruchowej dla Seniorów na terenie Domu Dziennego Pobytu przy Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowo Czytaj więcej..

Wiadomości
4783

Nie spalaj śmieci!!!

             Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec, w związku z rozpoczętym okresem grzewczym, pragniemy Państwu przypomnieć o zagrożeni Czytaj więcej..

Wiadomości
7828

Podsumowanie zbiórki darów dla Gminy Srbac

  W dniu 10 października 2013 r. Komitet „Pomoc dla mieszkańców partnerskiej gminy Srbac” z siedzibą w Nowogrodźcu przy ul. A. Asnyka 53 dokonał podsumowania zbiórki, która odbyła się zgodnie Czytaj więcej..

Wiadomości
4452

Wywiad z Burmistrzem Nowogrodźca - Robertem Relichem w niemieckim czasopiśmie

  Informujemy Państwa serdecznie, że w czasopiśmie niemieckim „SCHLESIEN HEUTE” ukazał się wywiad z Burmistrzem Nowogrodźca – Robertem Relichem  oraz artykuł o Nowogrodźcu – mieście wi Czytaj więcej..

Wiadomości
4716

Koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Zapraszamy w dniu dzisiejszym - 16.10.2013 r. na koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej!   Burmistrz Nowogrodźca oraz Kierownik Zakładu Obsługi Szkół w Nowogrodźcu   ma Czytaj więcej..

Wiadomości
4634

Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec

16 października obchodzimy Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec - Św. Jadwigi Śląskiej. Święto to ustanowiono Uchwałą Nr LV/393/10 Rady Miejskiej w Nowogrodźcu z dnia 22 stycznia 2010 r. Czytaj więcej..

Wiadomości
4475

Bezpłatna wędrówka szlakiem Via Regia

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że w sobotę 19 października 2013 r. odbędzie się WĘDRÓWKA PIESZA SZLAKIEM VIA REGIA, organizowana w ramach polsko-niemieckiego projektu "Via Regia: p Czytaj więcej..

Edukacja
4781

Szkoła Przyjazna sześciolatkom

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu spełnia warunki organizacyjne do przyjęcia ucznia sześcioletniego: kąciki zabaw w klasach, odpowiednie meble, możliwość zjedzenia ciepłego pos Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 45