Archiwum wiadomości

Marzec 2014

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 31 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
9661

Gościszów 1233-2013

  Dnia 25 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Stefanem - autorem książki pt. „Gościszów 1233-2013". W spotkaniu wzi Czytaj więcej..

Wiadomości
4862

Nowogrodziec w gronie uczestników ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”

Gmina Nowogrodziec znalazła się w gronie gmin, które przystąpiły do drugiej edycji ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi" – jednej z największych inicjatyw ekologicznych w Polsce. „Listy dla Ziem Czytaj więcej..

Wiadomości
4954

VI. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka u J.I. Schnabla"

VI. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka u J.I. Schnabla" odbędzie się w dniach 22 - 25 maja 2014 roku. Podczas wieczornych koncertów i recitali w naszym mieście zaprezentują swój kunszt artyści Czytaj więcej..

Wiadomości
4281

ZAKAZ WYPALANIA TRAW

W związku z obserwowanym w okresie wiosennym wypalaniem traw i pozostałości roślinnych na łąkach, będącym niejednokrotnie przyczyną powstania pożarów lasów, budynków i innych obiektówUrząd Miejski w Czytaj więcej..

Wiadomości
4489

Piłkarskie derby w Zebrzydowej

W dniu 23 marca 2014 roku na stadionie w Zebrzydowej odbyły się gminne piłkarskie derby pomiędzy drużynami Sparta Zebrzydowa i Chrobry Nowogrodziec. Tego dnia pogoda nie była sprzymierzeńcem piłk Czytaj więcej..

Wiadomości
4423

Prace społecznie użyteczne - ciąg dalszy

W ramach wykonywanych prac społecznie użytecznych uporządkowany został teren przy przystanku autobusowym przy Gimnazjum w Wykrotach oraz teren przy budynku Straży Pożarnej w Wykrotach, gdzie znaj Czytaj więcej..

Wiadomości
4506

Rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Nowogrodziec - Etap Ia

W dalszym ciągu wykonywane są prace związane z budową sieci wodociągowej w Nowogrodźcu oraz z budową kanalizacji sanitarnej w Nowogrodźcu, Parzycach, Milikowie oraz w Gościszowie w ramach Projektu p Czytaj więcej..

Wiadomości
4861

Spotkanie organizacyjne - XXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski BAŁTYK – KARKONOSZE TOUR

W dniu 18 marca 2014 roku w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu miało miejsce spotkanie dotyczące organizacji XXII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego BAŁTYK – KARKONOSZE TOUR, który odbędzie się na te Czytaj więcej..

Wiadomości
4857

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, iż rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, wymagającymi całodobowych specjalistyczn Czytaj więcej..

Wiadomości
4585

Ile zapłacimy?

  Większość z Mieszkańców gminy już otrzymała lub w najbliższych dniach otrzyma tzw. decyzję wymiarową w sprawie podatku na 2014 rok. Dokument ten jest źródłem cennych informacji dotyczący Czytaj więcej..

Wiadomości
4303

Wiosenne porządki - Prace Społecznie Użyteczne

W bieżącym roku już po raz szósty Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu przystąpił do projektu pn. „POMOŻESZ SOBIE, POMOŻESZ ŚRODOWISKU". Projekt ma na celu aktywizację osób dług Czytaj więcej..Wiadomości
4613

Badania mammograficzne w Nowogrodźcu

Zapraszamy Panie na badania mammograficzne, które będą wykonywane w dniu 20 marca 2014 roku (czwartek) w MAMMOBUSIE, ustawionym przy Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu (Rynek 1). Rejestracja na bada Czytaj więcej..

Wiadomości
4731

Podsumowujące spotkanie wolontariuszy

W dniu 12 marca 2014 roku w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu zostało zorganizowane spotkanie podsumowujące XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W s Czytaj więcej..

Wiadomości
4860

„Otwórz umysł i biegnij” - Ferie 2014 w Karpaczu

W dniach od 14 lutego do 2 marca 2014 roku młodzież z Gminy Nowogrodziec aktywnie odpoczywała w gościnnym Karpaczu. Hasło przewodnie wypoczynku: „Otwórz umysł i biegnij" świetnie wkomponowało się Czytaj więcej..

Wiadomości
4467

W oczekiwaniu na Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla"

Co roku podczas majowych dni Nowogrodziec, stając się stolicą muzyki wokalno-instrumentalnej, sięga do swoich najświetniejszych tradycji. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka u Józefa Ignaceg Czytaj więcej..

Wiadomości
4264

Wystartował projekt „Drogowskazy do sukcesu w Gminie Nowogrodziec”

W dniu 1 marca 2014 roku rozpoczęła się realizacja projektu „Drogowskazy do sukcesu w Gminie Nowogrodziec" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Czytaj więcej..

Wiadomości
4206

Badania mammograficzne

Zapraszamy Panie na badania mammograficzne, które będą wykonywane w dniu 13 marca 2014 roku (czwartek) w MAMMOBUSIE, ustawionym przy Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu (Rynek 1). Rejestracja na bada Czytaj więcej..

Wiadomości
4632

Gdzie mieszkaniec płaci podatku najwięcej?

Publikujemy część komunikatu Ministra Finansów, jaki dochód na jednego mieszkańca osiąga nasza gmina na tle sąsiednich samorządów. Lider rankingu - Polkowice, najbogatszą gminą na Dolnym Śląsku - Czytaj więcej..

Wiadomości
8749

Dzień Sołtysa - Gospodarza i Opiekuna wsi

W dniu dzisiejszym, 11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa - Gospodarza i Opiekuna wsi. Od 1990 roku Sołtys jest organem wykonawczym jednostki pomocniczej gminy wiejskiej lub miejsko-wiejskiej - Sołec Czytaj więcej..

Wiadomości
10163

Przekazanie samochodu pożarniczego dla OSP w Czernej

W dniu 09 marca 2014 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej Czerna odbyła się uroczystość przekazania samochodu pożarniczego. Wcześniej Strażacy podsumowali na walnym zebraniu sprawozdawczym ubiegły Czytaj więcej..

Wiadomości
4293

Badania mammograficzne

Zapraszamy Panie na badania mammograficzne, które będą wykonywane w dniu 10 marca 2014 roku (poniedziałek) w MAMMOBUSIE, ustawionym przy Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu (Rynek 1). Usługi mammogra Czytaj więcej..

Wiadomości
4838

TBAI Poland Sp. z o.o. rozbudowuje zakład

Firma TBAI Poland Sp. z o.o. z roku na rok rozwija się. Pan Masaki Suzuki – Prezes TBAI Poland przedstawia założenia inwestycyjne firmy, która przystąpiła do kolejnego etapu. Obecnie produkuje si Czytaj więcej..

Wiadomości
4565

Ferie 2014 za nami

Miesiąc luty upłynął dla młodzieży Gminy Nowogrodziec pod hasłem „Ferie 2014". Podczas zajęć dla dzieci pozostających w swych miejscowościach Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu przepro Czytaj więcej..

Wiadomości
4429

Dbamy o dobrą markę polskiej gospodarki

Dnia 4 marca br. Pani Iwona Krawczyk, Prezes Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. w Kamiennej Górze, spotkała się z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodar Czytaj więcej..

Wiadomości
4709

NOWOGRODZIECKIE TOWARZYSTWO GOSPODARCZE

W październiku 2013 roku w Nowogrodźcu powstało Nowogrodzieckie Towarzystwo Gospodarcze działające na rzecz przedsiębiorstw z terenu Gminy i Miasta Nowogrodziec. Ożywienie gospodarcze, pobudzenie Czytaj więcej..

Wiadomości
6367

Zmiany w prowadzeniu dokumentacji medycznej

Zgodnie z ustawą dotyczącą prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej, którą należy wprowadzić w życie do sierpnia 2014 roku, SP ZOZ w Nowogrodźcu systematycznie wprowadza obsługę do Czytaj więcej..

Wiadomości
4306

Szkolenie dla Rolników

Uprzejmie zapraszamy Rolników Gminy Nowogrodziec na bezpłatne szkolenie! Czytaj więcej..

Wiadomości
4553

Porozumenie Czternastu Gmin - inwestycja na półmetku

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie poleca Państwu relacje o prowadzonej w ramach Porozumienia Czternastu Gmin inwestycji „Budowa instalacji do kompostowania oraz pozostałych budowli związanych z Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 31