Archiwum wiadomości

Maj 2014

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 39 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
7639

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk – Karkonosze Tour 2014 za nami

Dnia 30 maja 2014 roku Gmina Nowogrodziec witała uczestników VI etapu XXII Edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour 2014. Czołówka kolarstwa z Polski oraz krajów sąsied Czytaj więcej..

Wiadomości
4806

Dzień Dziecka w Gminie Nowogrodziec

  Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie zaprasza wszystkie dzieci Gminy Nowogrodziec na Gminny Dzień Dziecka - dzień wspaniałych atrakcji dla dzieci w każdym wieku, na wspólną zabaw Czytaj więcej..

Wiadomości
8626

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014

Dnia 22 maja 2014 roku w Jeleniej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu: „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014" w kategorii gospodarstw indywidualnych. Czytaj więcej..

Wiadomości
4917

Zagłosuj na List dla Ziemi Aleksandry Kril

 Zagłosuj na list Aleksandry Kril – uczennicy Zespołu Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi Do finału akcji „Listy dla Ziemi” trafiło 150 prac napisanych przez uczniów z całej Polski. O Czytaj więcej..

Wiadomości
8900

XXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk – Karkonosze Tour

Już w najblizszą niedzielę, 25 maja, rusza XXII edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour 2014. W Gminie Nowogrodziec  czołówkę kolarstwa z Polski oraz krajów sąsi Czytaj więcej..

Wiadomości
4328

NOWOGRODZIECKIE TOWARZYSTWO GOSPODARCZE zaprasza na bezpłatne szkolenie

NOWOGRODZIECKIE TOWARZYSTWO GOSPODARCZE zaprasza wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców do wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu ostatnich zmian w ustawie o podatku VAT. Szkolenie odbędzie s Czytaj więcej..

Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
5249

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 45

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 45 wydanego dnia 26.05.2014 o godz. 13:44 Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu Zjawisko/stopień Czytaj więcej..

Wiadomości
4566

Ostrzeżenie meteorologiczne

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu Dyżurny synoptyk   51-616 Wrocław ul. Parkowa 3 Czytaj więcej..

Wiadomości
9385

Festiwal "Muzyka u J.I. Schnabla" - wizytówką Gminy Nowogrodziec

Co roku podczas majowych dni miasto Nowogrodziec staje się stolicą muzyki wokalno-instrumentalnej. Patronem tego bezprecedensowego wydarzenia muzycznego jest osoba rodzimego kompozytora Józefa Ig Czytaj więcej..

Wiadomości
4025

Intensywne opady deszczu oraz silne burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu informuje, iż od godz. 12.00 dnia 27.05.2014 roku do godz. 21.00 dnia 29.05.2014 roku przewiduje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym Czytaj więcej..

Wiadomości
4351

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE

 OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:7   OSTRZEŻENIE Nr 45   Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 45     Czytaj więcej..

Wiadomości
6284

Wyniki wyborów do PE w Naszej Gminie

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 25.05.2014. Wyniki i protokoły z obwodów w Gminie Nowogrodziec dostępne są na stronie: Czytaj więcej..


Wiadomości
4603

Chór „Harmonia” w Teatrze Starym w Bolesławcu

Urząd Miejski w Nowogrodźcu i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu serdecznie zapraszają na koncert Chóru „Harmonia", który odbędzie się 30 maja (w piątek), o godz. 19:00 w Teatrze Starym w Czytaj więcej..

Wiadomości
5019

W dniu urodzin Józefa Ignacego Schnabla

  W dniu 24 maja 2014 roku Nowogrodziec uroczyście obchodził 247. rocznicę narodzin Józefa Ignacego Schnabla. Rodzinne miasto Wielkiego Kompozytora czci Jego pamięć. Trzeci dzień VI Międzynar Czytaj więcej..

Wiadomości
8692

Drugi dzień VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla"

Dnia 23 maja 2014 roku Nowogrodziec gościł niezwykłą wokalistkę Madame Margaret Ferguson znaną jako Africa's Lady of Song oraz akompaniującego jej na fortepianie doktora sztuk muzycznych Pawła Tomas Czytaj więcej..

Wiadomości
8557

VI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla" otwarty!

Wczoraj, 22 maja, w Nowogrodźcu w kościele p.w. św. Mikołaja został uroczyście otwarty przez Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha VI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka u J.I. Schnabla". P Czytaj więcej..

Wiadomości
6731

Apel Burmistrza Nowogrodźca

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec! W Bośni i Hercegowinie ponad milion ludzi, co stanowi ponad jedną czwartą mieszkańców, ucierpiało w powodziach - tak ogłosił w poniedziałek wiceprem Czytaj więcej..

Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
4300

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 42

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 42 Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu Zjawisko/stopień zagrożenia Silne burze z gradem/2 Czytaj więcej..

Wiadomości
9568

Burmistrz Nowogrodźca zaprasza!

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich zaprasza serdecznie wszystkich Mieszkańców i Gości naszej Gminy w dniach 22 - 25 maja 2014 roku na bezprecedensowe wydarzenie muzyczne - VI Międzynarodowy Festiwa Czytaj więcej..

Edukacja
4386

I Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Czernej

Dzień 17 maja 2014 r. był niezwykle ważny dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej. W tym dniu odbył się pierwszy w 68-letniej historii placówki Zjazd Absol Czytaj więcej..

Wiadomości
4629

10 lat w Unii Europejskiej

W dniu 15 maja 2014 roku w Nowogrodźcu w Domu Kultury PROMYK odbyła się konferencja „10 lat w Unii Europejskiej". W konferencji wzięli udział Pan Kazimierz Michał Ujazdowski – Poseł na Sejm RP, P Czytaj więcej..

Wiadomości
4377

Kajakarze w Nowogrodźcu

Dnia 16 maja 2014 roku Gminę Nowogrodziec po raz kolejny odwiedziła liczna grupa kajakarzy z różnych miast województwa dolnośląskiego zrzeszona w Klubie Wodnym PTTK „Szron" w Żaganiu. Uczestnikam Czytaj więcej..

Wiadomości
8847

Nowogrodziec Gminą Talentów!

Narzędziem realizacji zamierzeń promocyjnych turystycznych Gminy Nowogrodziec jest powstały w strukturze Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu Punkt Informacji Turystycznej Edukacyjnej i Kulturalnej. P Czytaj więcej..

Wiadomości
8391

Gościnna gmina

Gmina Nowogrodziec posiada doskonałe warunki przyrodnicze, krajoznawcze i kulturowe do uprawiania różnych form turystyki. Na uwagę turystów zasługują liczne zabytki, obiekty sakralne, miejskie ka Czytaj więcej..

Wiadomości
9286

Szlamówka dla Strażaków

W dniu 12 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodźcu-Osiedle wzbogaciła się o nową pompę, którą Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich przekazał na ręce Naczelnika OSP Piotra Nieratki. Urządzen Czytaj więcej..

Wiadomości
4381

Ogłoszenie Burmistrza Nowogrodźca o możliwości zgłaszania uwag

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Teoretyczne i praktyczne aspekty nowoczesnej gry w piłkę nożną" złożonej w trybie art. 19a ustawy o działalno Czytaj więcej..

Wiadomości
4364

Współpraca Gminy Nowogrodziec z organizacjami pozarządowymi w 2013 roku

Gmina Nowogrodziec współpracuje z organizacjami pozarządowymi zgodnie z zasadami określonymi w Programie współpracy Gminy i Miasta Nowogrodziec z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których Czytaj więcej..

Wiadomości
4120

Drużyna z Gierałtowa - najlepsza w strefie jeleniogórskiej!

Dnia 10 maja 2014 roku odbyły się eliminacje strefowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Jeleniej Górze. Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie, tak jak w ubiegłym Czytaj więcej..

Wiadomości
4571

Opłata za odbiór odpadów komunalnych

Mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne, sprawne wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi oraz interes mieszkańców Gminy Nowogrodziec, Uchwałą Rady Miejskiej w Nowogrodźcu Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 39