Archiwum wiadomości

Wrzesień 2014

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 26 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
5260

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu - realizacja wyzwań

Już za trzy lata wszystkie placówki lecznicze będą musiały spełniać rygorystyczne wymogi lokalowe. Placówki, które nie spełniają wymagań, określonych przez Ministra Zdrowia, będą musiały dostosow Czytaj więcej..

Wiadomości
6173

Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników

  INFORMACJA o dofinansowaniu kosztów kształcenia młodocianych pracowników przysługującym pracodawcom, którzy zawarli z młodocianymi pracownikami umowę o pracę w celu przygotowania zawod Czytaj więcej..

Wiadomości
5202

Szlachetna Paczka w Gminie Nowogrodziec

Urząd Miejski w Nowogrodźcu zachęca Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec do udziału w XIV edycję projektu Szlachetna Paczka w rejonie Gmina Nowogrodziec, którą objął honorowym patronatem Burmistr Czytaj więcej..

Wiadomości
9746

XIX Edycja „Święta Chleba” w Gminie Nowogrodziec

Obchodzone w minioną niedzielę w Milikowie „Święto Chleba" jest imprezą, która na stałe wpisała się w życie lokalnych społeczności Dolnego Śląska. Wydarzenie to nawiązuje do dawnych tradycji kulin Czytaj więcej..

Wiadomości
4364

Seniorzy z Nowogrodźca spotkali się z fotoreporterką Anną Musiałówną

W ramach ogólnopolskiego projektu „Spotkania z pasjami" Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu organizowała dnia 18 września br. spotkanie Seniorów Domu Dziennego Pobytu w Nowogrodźcu z reporterką Czytaj więcej..

Wiadomości
4592

Umowa na roboty budowlane dla III-go etapu budowy sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Gminie Nowogrodziec

Dnia 18 września 2014 roku w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu została podpisana umowa na wykonanie robót budowlanych dla zadania "Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowościac Czytaj więcej..

Wiadomości
5692

III etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Gminie Nowogrodziec

  Do 2009 roku Gmina Nowogrodziec borykała się z nieczynną oczyszczalnią ścieków i praktycznie brakiem prawidłowo funkcjonującej kanalizacji sanitarnej. Od 2009 roku Gmina realizuje projekt p Czytaj więcej..

Wiadomości
9673

Święto Chleba w Milikowie

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy festiwal tradycji wypieku chleba na Dolnym Śląsku - niepowtarzalne Święto Chleba w Milikowie!!! 21 września br. przy Świetlicy Wiejskiej w Milikowie odbędzie si Czytaj więcej..

Wiadomości
7593

Bezpiecznie dla Mieszkańców - budowa chodnika w miejscowości Nowa Wieś

Gmina Nowogrodziec realizuje zadanie pn. „Budowa chodnika w miejscowości Nowa Wieś w ciągu drogi wojewódzkiej nr 357". Łączna wartość zadania to 470 240,83 zł, w tym koszt robót budowlanych - 412 Czytaj więcej..

Wiadomości
4896

Darmowe kino w Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu!

Po wakacyjnej przerwie Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu rozpoczyna projekcje kolejnych filmów projektu „Filmoteka-Biblioteka". GCKiS w Nowogrodźcu Czytaj więcej..

Wiadomości
8083

Przebudowa ulic Morelowej i Wiśniowej w Milikowie

We wrześniu br. zostanie zakończona kolejna inwestycja Gminy Nowogrodziec - Przebudowa ul. Morelowej oraz Wiśniowej w miejscowości Nowogrodziec obręb 3 - Milików. Po przeprowadzeniu prac związanyc Czytaj więcej..

Wiadomości
4416

Przebudowa drogi gminnej przy ul. Wrzosowej w Nowogrodźcu

Po wykonaniu sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej Gmina Nowogrodziec przystąpiła do przebudowy drogi gminnej przy ul. Wrzosowej w Nowogrodźcu. W dniu 4 września tego roku przeprowadzono odb Czytaj więcej..

Wiadomości
7443

Wykonanie oświetlenia ulicznego w miejscowości Czerna

Na podstawie umowy zawartej z Przedsiębiorstwem Produkcyjno – Usługowo – Handlowym „ELEKTROS" Sp. z o.o. z siedzibą w Bolesławcu została zrealizowana inwestycja dotycząca wykonania oświetlenia uli Czytaj więcej..

Wiadomości
4387

Zapisy do sekcji

Urząd Miejski w Nowogrodźcu zachęca wszystkich zainteresowanych do udziału w zajęciach prowadzonych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu! Czytaj więcej..

Wiadomości
4657

Oświetlenie uliczne w Nowogrodźcu

Gmina Nowogrodzie zakończyła inwestycję pn. „Wykonanie oświetlenia kablowego na słupach ocynkowanych w Nowogrodźcu w rejonie ulic Ołdrzychowskiej, Kamiennej, Garncarskiej, Słowackiego i Zielonej". Czytaj więcej..

Wiadomości
4287

Prace Społecznie Użyteczne w Gminie Nowogrodziec

W Gminie Nowogrodziec kontynuowane są prace społecznie użyteczne. W miesiącu sierpniu br. uczestnicy projektu wykonywali: prace przy rozkładaniu i składaniu domków na imprezę gminną II Jarmark Ga Czytaj więcej..

Wiadomości
4291

Nabór wniosków o mikrodotacje dla NGO

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, iż rozpoczyna się pierwszy nabór wniosków o mikrodotacje w ramach projektu OdDOLNY ŚLĄSK, realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obyw Czytaj więcej..

Wiadomości
4743

Wyjazd osób niepełnosprawnych do Krzeszowa

W sobotę 7 września br. odbył się wyjazd osób niepełnosprawnych z Gminy Nowogrodziec do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd został zorganizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Pom Czytaj więcej..

Wiadomości
4455

Realizacja Projektu "Rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Nowogrodziec - Etap Ia"

W dalszym ciągu wykonywane są prace związane z budową sieci wodociągowej w Nowogrodźcu oraz z budową kanalizacji sanitarnej w Nowogrodźcu, Parzycach, Milikowie, Gościszowie i Zebrzydowej. Prace w Czytaj więcej..

Wiadomości
5319

Obwieszczenie Burmistrza Nowogrodźca

OBWIESZCZENIE Burmistrza Nowogrodźca z dnia 02 września 2014 r. o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz siedzibie Miejskiej Komisj Czytaj więcej..

Wiadomości
7760

GOŚCISZOWIANKI W HIRSCHFELDE "DNI ZIEMI ŁUŻYCKIEJ"

Z okazji inauguracji Dni Ziemi Łużyckiej gościnnie w Hirschfelde wystąpił zespół Gościszowianki, na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiet Land Frauen, z którym od kilku lat Gminne Centrum Kultury i Sp Czytaj więcej..

Wiadomości
4706

Piłka ręczna w Nowogrodźcu

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Gminny Szkolny Związek Sportowy organizuje zajęcia z zakresu piłki ręcznej dla dzieci z roczników 2005-2003 (ewentualnie 2002). Treningi b Czytaj więcej..

Wiadomości
4967

SZLACHETNA PACZKA zaprasza do odbycia służby!

Urząd Miejski w Nowogrodźcu zachęca Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec do udziału w XIV edycję projektu Szlachetna Paczka w rejonie Gmina Nowogrodziec, którą objął honorowym patronatem Burmistr Czytaj więcej..

Wiadomości
9001

Nowa sala gimnastyczna w Wykrotach

Na podstawie umowy zawartej w dniu 1 września 2014r. rozpocznie się realizacja inwestycji związanej z budową nowej sali gimnastycznej w Wykrotach.   Wykonawcą zostało wyłonione w drodze pr Czytaj więcej..

Wiadomości
5919

Dożynki 2014 w Nowogrodźcu

  Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się 31 sierpnia  w Nowogrodźcu. Święto plonów miało tradycyjny przebieg, rozpoczęło się uroczystą mszą świętą dożynkową w kościele p.w. św. Apostołów Pi Czytaj więcej..

Wiadomości
4681

1 września - pamiętamy!

1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się II wojna światowa - największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości, w którym wzięło udział 61 państw. Zmobilizowano p Czytaj więcej..

Wyników 1 - 26 z 26