Archiwum wiadomości

Październik 2014

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 31 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4860

Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż działek

Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż działek znajdą Państwo na BIP Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu, które znajdują się tutaj >>>.   Czytaj więcej..

Wiadomości
4318

Obchody Święta Niepodległości w Nowej Wsi

Dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi wraz ze społecznością szkolną serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 12 listopada 2014 r. o g Czytaj więcej..

Wiadomości
4284

Obchody Święta Niepodległości w Nowogrodźcu

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się dnia 11 listopada 2014 roku. Czytaj więcej..

Wiadomości
4612

Badania mammograficzne w Nowogrodźcu

Zachęcamy wszystkie Panie z terenu Gminy Nowogrodziec do regularnych badań mammograficznych!   Mammografię można będzie wykonać w Nowogrodźcu w dniach:5 listopada 2014 r., 7 listopada 2014 r., 2 Czytaj więcej..

Wiadomości
4385

Medale Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 17 października 2014 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyło się uroczyste wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej wyróżniającym się nauczycielom.Medale wręczały Pani Ewa Maria Mańkow Czytaj więcej..

Edukacja
5647

Szkoła Podstawowa w Gierałtowie ponownie z Zieloną Flagą

Od wielu lat wiodącym tematem pracy wychowawczej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie są działania proekologiczne. Nie inaczej było w roku szkolnym 2013/2014. Tym razem społeczność Czytaj więcej..

Wiadomości
4459

Przyznana dotacja z PROW dla trzeciego zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej - Etap IC

Dnia 20 października 2014r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu została podpisana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i Prezesa Zarządu Hydro-Tech Sp. z Czytaj więcej..

Wiadomości
4272

Dzień Papieski

12 października 2014 roku obchodzono kolejny Dzień Papieski pod hasłem ,,Jan Paweł II - Świętym Bądźcie".  Stało się już tradycją, że w obchody Dnia Papieskiego włączają się Szkoły, noszące Czytaj więcej..

Edukacja
5143

Gala Wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Nowogrodźca

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 10 października 2014 roku w Auli Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów oraz Nagród Burmistrza Nowogr Czytaj więcej..

Wiadomości
7028

Oficjalna wizyta delegacji Gminy Nowogrodziec w partnerskiej Gminie Srbac

W dniach 13 - 14 października tego roku odbyła się oficjalna wizyta delegacji Gminy Nowogrodziec na czele z Burmistrzem Nowogrodźca Robertem Relichem w partnerskiej Gminie Srbac (Bośnia i Hercegow Czytaj więcej..

Wiadomości
4443

Konsultacje społeczne dot. Programu współpracy Gminy i Miasta Nowogrodziec z NGO

Serdecznie zapraszamy mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działających na terenie Gmi Czytaj więcej..

Wiadomości
5202

Bezpłatny kurs języka angielskiego

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, iż Firma Consultor Sp. z o.o. zorganizowała bezpłatny kurs języka angielskiego. Do udziału w projekcie „Kurs języka angielskiego z certyfikatem TEL Czytaj więcej..

Edukacja
5909

Pożyteczna praca - akcja sadzenia drzew miododajnych w Nowogrodźcu

Wczoraj, 16 października, w Nowogrodźcu odbyła się akcja sadzenia drzew miododajnych. Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, który osobiście sadził drzewa – lipy dr Czytaj więcej..

Wiadomości
4321

Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec Świętej Jadwigi Śląskiej

16 października obchodzimy Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwigi Śląskiej. Święto to ustanowiono Uchwałą Nr LV/393/10 Rady Miejskiej w Nowogrodźcu z dnia 22 stycznia 2010 Czytaj więcej..

Wiadomości
6092

Rewitalizacja płyty Rynku i ul. Kościuszki w Nowogrodźcu

Trwają intensywne prace zmierzające do uzyskania przez władze Gminy Nowogrodziec decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w zakresie przedsięwzięcia polegającego na ,,Rewitalizacji płyty Rynek i ul. Czytaj więcej..

Wiadomości
5263

Jubileusz 30-lecia Zespołu Folklorystycznego „Czernianki” z Czernej

Wyjątkową okazję do świętowania mieliśmy 11 października 2014 roku – Zespół Folklorystyczny „Czernianki" obchodził Jubileusz XXX-lecia swojej działalności. Uroczystość zainaugurowała msza święta w Czytaj więcej..

Wiadomości
4149

Bezpłatne szkolenie dla osób prowadzących gospodarstwa agrotyrystyczne

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, iż Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Izerskie planuje zorganizowanie szkolenia dla osób prowadzących gospodarstwa agrotyrystyczne. Szkolenie dotyczy Czytaj więcej..

Wiadomości
4917

Kamienica w Rynku

Okazała inwestycja, której właścicielem jest pan Andrzej Jochna, zostanie zakończona w połowie 2016 roku. Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia powstaną komfortowe mieszkania, powierzchnie biurow Czytaj więcej..

Wiadomości
4642

Zmiany w rozkładzie pracy Punktu Konsultacyjnego

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Centrum Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Nowogrodźcu - Punkt Konsultacyjny wprowadził następujące zmiany dni przyjęć: Zami Czytaj więcej..

Wiadomości
4498

Dzień Seniora w Nowogrodźcu

Dnia 2 października 2014 roku w Nowogrodźcu uroczyście obchodzono Dzień Seniora. Zaproszeni goście spotkali się na placu rekreacji ruchowej dla Seniorów na terenie Domu Dziennego Pobytu przy Miej Czytaj więcej..

Edukacja
4884

Sukces MDP Gierałtów w Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych MDP

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyły się 13 września 2014 roku w Ławszowej (gmina Osiecznica). Celem zawodów było mobilizowanie do szkolenia pożarniczego, Czytaj więcej..

Wiadomości
4692

Nowogrodziec zmobilizował Związek Gmin Kwisa do działania

Dnia 30 września 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie schroniska dla bezdomnych psów w Lubaniu. Starania władz gminy Nowogrodziec zostały zwieńczone sukcesem. W Przylasku w gminie Platerówka d Czytaj więcej..

Wiadomości
4315

Święto Drzewa - Drzewo Wolności w Nowogrodźcu

8 października tego roku odbyły się obchody Święta Drzewa organizowane pod hasłem Drzewo Wolności. Uroczystość rozpoczęła się w Parku w Nowogrodźcu. W wydarzeniu wzięli udział Burmistrz Nowogrodź Czytaj więcej..

Edukacja
4680

Zielona Flaga dla Gimnazjum w Nowogrodźcu!

Dnia 16 września 2014 roku odbyło się posiedzenie członków Kapituły Programu SZKOŁY DLA EKOROZWOJU, która zatwierdziła ocenę aplikacji o certyfikaty Zielonej Flagi, nadesłanych przez szkoły i prze Czytaj więcej..

Edukacja
5071

Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Podziel się Posiłkiem" w Nowogrodźcu

Potrafimy i lubimy pomagać. Mieszkańcy Nowogrodźca udowodnili, że dzielenie się jest proste! W dniach 4-5 października 2014 roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrod Czytaj więcej..

Wiadomości
4270

Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę, 12 października, na Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec. Zawody odbędą się o godzinie 15.00 w Wiejskim Domu Kultury w Wykrotach. Rywaliz Czytaj więcej..

Edukacja
5559

Zajęcia sportowe

Uprzejmie informujemy, iż w miesiącu październiku rozpoczęły się zajęcia sportowe kółka tenisa stołowego oraz zajęcia tańca Hip-Hop. Więcej informacji - Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrod Czytaj więcej..

Edukacja
4923

Gimnazjaliści na Dwuboju Nowoczesnym

2 października 2014 roku do Nowej Rudy przyjechali zawodnicy, którzy wzięli udział w Finale Dolnośląskim Gimnazjady w Dwuboju Nowoczesnym. W ciekawych zawodach, w których młodzi sportowcy musieli Czytaj więcej..

Wiadomości
4351

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty: organizacja zajęć na basenie dla uczniów uczęszczających do gimnazjów na terenie gminy Nowogrodziec Czytaj więcej..

Wiadomości
4614

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Dzień Seniora to szczególna okazja, by złożyć najserdeczniejsze życzenia długich spokojnych lat życia, zdrowia, pogody ducha i zadowolenia wszystkim Seniorom! Jest to święto ludzi starszych, któr Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 31