Archiwum wiadomości

Kwiecień 2015

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 38 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
3797

NOWOGRODZIEC ZAPRASZA!!!

Plakat VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla" Czytaj więcej..

Wiadomości
3766

224 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Nowogrodźca Robert RelichGminne Centrum Kultury i Sportu w NowogrodźcuSzkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w NowogrodźcuGimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcuserdecznie zapra Czytaj więcej..

Wiadomości
3609

Informacja Centrum Profilaktyki Uzależnień w Nowogrodźcu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 kwietnia 2015 roku zajęcia w Punkcie Konsultacyjnym w Centrum Profilaktyki Uzależnień w Nowogrodźcu są odwołane. Przepraszamy za niedogodności.   Czytaj więcej..

Edukacja
4637

Nasze uczennice najlepsze w powiecie!

W dniu 23 kwietnia tego roku w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł w Bolesławcu odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej, w którym wzięło udział 24 wykonawców szk&oacut Czytaj więcej..

Edukacja
4351

Po raz trzeci - najlepsi w Turnieju Powiatowym!

14 kwietnia 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie: Wiktoria Słabicka, Marta Czerniak, Marcin Pis i Jakub Drozdowski uczestniczyli w XI Powiatowym Turnieju Wiedzy o Czytaj więcej..

Edukacja
4321

Sukces Orlików!

W minioną niedzielę 26 kwietnia w Węglińcu odbył się Okręgowy Turniej Piłkarski Orlików Grupy VII. W zawodach wystartowało siedem drużyn, w tym zespół Orlików "Chrobry" Nowog Czytaj więcej..

Edukacja
4579

Akademia Młodych Naukowców

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Zespołu Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi uczestniczą w zajęciach Akademii Młodych Naukowców. Jednym z wielu tematów tych z Czytaj więcej..

Wiadomości
4473

Łużyckie Wędrówki 2015

W dniach 24-26 kwietnia odbyła się XV edycja rajdu "3 Dni, 3 Kraje, 3 Wędrówki" pod nazwą ŁUŻYCKIE WĘDRÓWKI. Organizatorem rajdu był Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk M Czytaj więcej..

Wiadomości
4075

Bezpłatne szkolenie komputerowe dla nowogrodzieckich Seniorów!

Nowa inicjatywa władz Nowogrodźca – bezpłatne szkolenie komputerowe dla Seniorów gminy Nowogrodziec! Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich gorąco zachęca Seniorów gminy Nowogrod Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
4438

Informacja dla rolników

Informacja dla rolników  ... Czytaj więcej..

Wiadomości
3951

Mała Wielkanoc 2015

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zebrzydowej dnia 11 kwietnia br. wzięły udział w XXXI Konkursie na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne - MAŁA WIELKANOC 2015, który jest jedyną tego typu imprez Czytaj więcej..

Wiadomości
4511

Wizyta przedstawicieli gminy Srbac w gminie Nowogrodziec

W dniach 16-17 kwietnia tego roku gminę Nowogrodziec odwiedzili przedstawiciele partnerskiej gminy Srbac (Bośnia i Hercegowina) - Miroslav Cetojevič oraz Bozo Ristič z rodziną. Goście przyjechali Czytaj więcej..

Wiadomości
4577

Łużyckie Wędrówki

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że w dniach 24-26.04.2015 roku odbędzie się XV Jubileuszowy Międzynarodowy Rajd Pieszy 3 DNI - 3 KRAJE - 3 WĘDRÓWKI "Łużyckie Wędrówk Czytaj więcej..

Edukacja
4228

Ochrona przyrody w Polsce

15 kwietnia 2015 roku Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu pełniła rolę gospodarza eliminacji rejonowych XII Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego Szkół Podstawowyc Czytaj więcej..

Edukacja
4494

Trudna decyzja – wybór szkoły ponadgimnazjalnej

Wiosenny Piknik Edukacyjny, który jest cyklicznym projektem z zakresu orientacji zawodowej, odbył się pod koniec marca w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu. Celem projektu było n Czytaj więcej..

Wiadomości
3817

Zbiórka elektrośmieci w Rynku

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że w dniu 18 kwietnia (sobota) 2015 roku w Rynku w Nowogrodźcu odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Mamy okazję przysłużyć się przyrodz Czytaj więcej..

Wiadomości
4000

Nasze zespoły folklorystyczne z kolejnymi nagrodami!

12 kwietnia 2015 roku w miejscowości Karpacz odbył się Konkurs Tradycji „Mała Wielkanoc” – 31 edycja. Ggminę Nowogrodziec reprezentowały Zespoły Folklorystyczne: „Milikowia Czytaj więcej..

Wiadomości
3763

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Nowogrodźcu

W bieżącym roku zaplanowano przebudowę 845 m gminnej drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Nowogrodźcu. Droga jest zlokalizowana we wschodniej części miasta, łączy ulicę Młyńską z drogą pow Czytaj więcej..

Wiadomości
6959

Hospicjum, to też życie

Materiał TV Łużyce:  Hospicjum, to też życie Siedemdziesięciu czterech nieuleczalnie chorych pacjentów i tylko jedno wolne łóżko. Zostawione w rezerwie, w oczekiwaniu na choreg Czytaj więcej..

Wiadomości
4277

Katastrofa budowlana murów obronnych przy ul. Strzeleckiej w Nowogrodźcu

Relacje TV Łużyce - Skąd pieniądze na odbudowę muru? W dniu 8 kwietnia 2015 r. około godz. 9:00 przy ul. Strzeleckiej w Nowogrodźcu doszło do katastrofy budowlanej, tzn. zawalenia się muru obronn Czytaj więcej..

Wiadomości
6753

Coraz więcej turystów odwiedza gminę Nowogrodziec

Wiosna, z dnia na dzień zrobiło się ciepło. Turystów zainteresowanych zwiedzaniem gminy Nowogrodziec nie brakuje. Przyjeżdżają do nas turyści z Niemiec, Czech, Francji i Białorusi. Dużą rad Czytaj więcej..

Edukacja
4221

Świetlica szkolna wyróżniona!!!

W roku szkolnym 2014/2015 świetlica szkolna w Zespole Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie „Baw się i ucz! Świetlica szkolna Czytaj więcej..

Wiadomości
4873

Wieści z boisk

Wszystkie drużyny piłkarskie od zespołów seniorów po drużyny młodzieżowe rozpoczęły już rundę wiosenną sezonu 2014/2015. W związku z tym Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu Czytaj więcej..

Wiadomości
5465

Zespół Śpiewaczy „Zagajnik Wykroty"

Zapraszamy do głosowania na Zespół Śpiewaczy „Zagajnik Wykroty”.Zespół bierze udział w wiosennej edycji przebojów ludowych audycji Radia Wrocław. >>Więcej - Czytaj więcej..

Wiadomości
4428

Bo piękno na to jest, by zachwycało...

Piękną wystawę „Wielkanocne inspiracje w Twórczości Ludowej gminy Nowogrodziec” Mieszkańcy i Gości gminy Nowogrodziec mogą podziwiać w holu na pierwszym piętrze Ratusza. Utalent Czytaj więcej..

Edukacja
4632

Wyróżnienie dla Milenki

W Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się X Dolnośląski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Dzieciopiewy 2015”. Do festiwalu zgłosiło się 75 wokalistów z całego wojewó Czytaj więcej..

Wiadomości
3828

Dokształca się i doskonali cała społeczność szkolna

W ramach realizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gierałtowie, a współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, projektu "Nowy system doskonalenia nauczycieli w pow Czytaj więcej..

Wiadomości
4553

Kolejna ważna inwestycja

W dniu 24 marca 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę z Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu, r Czytaj więcej..

Edukacja
4591

Zespół "Akord" z Nowogrodźca na koncercie galowym w Jeleniej Górze

Dnia 20 marca 2015 roku zespół wokalny "Akord" w składzie: Milena Konieczna, Natalia Złotek, Karolina Mudrak, Wiktoria Włoszczyńska, Milena Pawlak i Daria Jadach, zakwalifikował się i brał Czytaj więcej..

Wiadomości
3963

Informacja dla Rolników

Informacja dla producentów żywności pochodzenia roślinnego, działających na rynku spożywczym, prowadzących produkcję pierwotną oraz dla rolników realizujących dostawy bezpośrednie ży Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 38