Archiwum wiadomości

Październik 2015

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 26 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Zabytki
30893

Zabytki - Kierżno

Kierżno. Pomnik żołnierzy, którzy zginęli podczas I wojny światowej i pochodzili z tej wsi. Co ciekawe na pomniku jest polskie nazwisko, co dowodzi, że pomimo iż ten region pozostawał pod wi Czytaj więcej..

Wiadomości
4677

Z wizytą u serbskich partnerów

W dniach 12 - 14 października 2015 roku oficjalna delegacja Gminy Nowogrodziec w składzie: Radni Rady Miejskiej w Nowogrodźcu  Mirosław Kędzia i Mirosław Kruszelnicki, pracownik Urzędu M Czytaj więcej..

Wiadomości
3955

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Wyniki konsultacji społecznych w sprawie rocznego Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2016 r. O G L O S Z E N I E o wynikach konsultacji społecznych w sprawie rocznego Czytaj więcej..

Wiadomości
4223

Chór Środowiskowy HARMONIA

Chór Środowiskowy "Harmonia" pięknie zaprezentował się podczas uroczystości obchodów 110 rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego i Dnia Edukacji Narodowej 2015. W repert Czytaj więcej..

Wiadomości
3761

Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu zaprasza!

W Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu odbywają się lekcje biblioteczne dla dzieci. Uczniowie z klas VI a oraz VI c Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, które przybyły do Czytaj więcej..

Wiadomości
4250

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu - AKTUALIZACJA

 Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu z okręgu legnickiego. Wyniki wyborów do Sejmu w gminie Nowogrodziec. Wyniki wyborów do Senatu w gminie Nowogrodziec. Czytaj więcej..

Wiadomości
4365

Podsumowanie wyników w lotach gołębi pocztowych – Sekcja Nowogrodziec

W dniu 17 października 2015 roku w miejscowości Czerna odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu lotowego w lotach gołębi pocztowych sekcji Nowogrodziec. Gościem zaproszonym na uroczystości by Czytaj więcej..

Wiadomości
4360

Gala Wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Nowogrodźca

W dniu 16 października 2015 roku w Auli Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu odbyła się uroczystość związana z przyznaniem Stypendiów oraz Nagród Burmistrza Nowog Czytaj więcej..

Wiadomości
3832

Informacja dla wyborców o zmianie czasu letniego na zimowy

W celu uniknięcia nieporozumień przypominamy wyborcom, którzy będą chcieli głosować w trakcie pierwszej godziny po otwarciu lokali wyborczych, iż w dniu 25 października 2015 r. nastąpi zmia Czytaj więcej..

Wiadomości
4167

Tradycja w przestrzeni czasu - 70-lecie Wielkiej Wędrówki

16 października 2015 roku mieszkańcy Nowogrodźca uczestniczyli w otwarciu wystawy "Tradycja w przestrzeni czasu - 70-lecie Wielkiej Wędrówki" w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Czytaj więcej..

Wiadomości
4061

Jan Paweł II – patron rodziny

"Jan Paweł II – patron rodziny” to hasło XV Dnia Papieskiego, który obchodzono w niedzielę 11 października 2015 roku. Diecezjalne obchody święta odbyły się w kościele p.w. Matk Czytaj więcej..

Wiadomości
4201

Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec

Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec rozstrzygnięte. W niedzielę 18 października 2015 roku odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec. Jest to impreza cykliczna, na sta Czytaj więcej..

Wiadomości
3995

Sekcja instrumentów dętych i perkusyjnych

  Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do Sekcji instrumentów dętych i perkusyjnych. Gminnr Czytaj więcej..

Wiadomości
4112

Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec

16 października obchodzimy Święo Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwigi Śląskiej. Dnia 22 stycznia 2010 r. Rada Miejska w Nowogrodźcu podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Święte Czytaj więcej..

Wiadomości
3766

Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec

 Zapraszamy na Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec, które odbędą się dnia 18 października 2015 roku w Wiejskim Domu Kultury w Wykrotach. Zapisy będą przyjmowane w dniu zwod Czytaj więcej..

Wiadomości
4400

Będzie nowocześnie i komfortowo

„Troska o powstających w miastach hospicjach jest przejawem wyobraźni miłosierdzia” – Biskup Piotr Greger. Hospicjum stacjonarne i zakład opiekuńczo-leczniczy w Nowogrodźcu już Czytaj więcej..

Wiadomości
4215

Wyczekany kawałek drogi

Dnia 28 września 2015 roku został pomyślnie odebrany odcinek drogi powiatowej z Gościszowa do Bolesławca. Modernizacja niniejszego odcinka drogi od dłuższego czasu stanowiła priorytet w dążeniac Czytaj więcej..

Wiadomości
3979

Chór Środowiskowy HARMONIA w Świeradowie-Zdroju

Chór Środowiskowy HARMONIA reprezentował Gminę Nowogrodziec podczas Inauguracyjnego koncertu w ramach Jesiennych Spotkań Chóralnych w Świeradowie-Zdroju. Koncert odbył się w Hali Spa Czytaj więcej..

Wiadomości
6408

Święto Chleba już po raz 20-ty

Dnia 27 września 2015 roku w Milikowie w Gminie Nowogrodziec odbyła się Jubileuszowa XX edycja Święta Chleba. Uroczystość jest okazją do spotkania wielu stowarzyszeń, zespołów oraz kó Czytaj więcej..

Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
4858

Komunikat - ćwiczenia systemu powiadamiania i alarmowania

Szanowni Państwo Decyzją Wojewody Dolnośląskiego w dniach 13-14 października 2015 r. na terenie województwa zostaną przeprowadzone ćwiczenia systemu powiadamiania i alarmowania. W związku z t... Czytaj więcej..

Wiadomości
3768

Uroczystości 800 – lecia sprowadzenia Sióstr Magdalenek od Pokuty do Nowogrodźca

   Siostry Zgromadzenia św. Marii Magdaleny od Pokuty zapraszają do koscioła pw. św. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu na spotkanie w ramach przygotowań do Uroczystości 800 – lecia spro Czytaj więcej..


Wiadomości
4104

Zumba i Pilates

Serdecznie zapraszamy na zajęcia sekcji sportowej ZUMBA oraz PILATES. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek oraz każdy czwartek tygodnia. Zajęcia PILATES dla Pań 50+ są nieodpłatne i zost Czytaj więcej..

Wiadomości
4195

Konkurs na Tradycyjne Wypieki Chlebowe rozstrzygnięty!

Tegoroczna Jubileuszowa edycja Święta Chleba odbyła się 27 września 2015 roku na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Milikowie. Samo wydarzenie jest popularyzacją treści folkloru, które trwale Czytaj więcej..

Wiadomości
4180

Mammografia

Urząd Miejski w Nowogrodźcu zachęca Panie do badań profilaktycznych w dniu 10 października 2015 roku. Mammobus będzie ustawiony przy Urzędzie Miejskim, ul. Rynek 1 Rejestracja telefoniczna pod n Czytaj więcej..

Wiadomości
4620

Dzień Seniora

  Ludzie złotego wieku, którzy nie poddają się codziennym trudnościom i chcą z innymi dzielić się radościami życia…   Dzień Seniora to szczególna okazja, by z Czytaj więcej..

Wyników 1 - 26 z 26