Archiwum wiadomości

Sierpień 2016

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 27 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4745

Nowe przedszkole w Zebrzydowej

   Generalnie wyremontowane z zewnątrz i wewnątrz przedszkole w Zebrzydowej czeka na swoich małych podopiecznych. W dniu 31 sierpnia br. odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola, a już d Czytaj więcej..

Wiadomości
4519

O IV Jarmarku Garncarskim raz jeszcze

>>O IV Jarmarku Garncarskim Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą raz jeszcze<< Czytaj więcej..

Wiadomości
4988

Konkurs na ozdoby dożynkowe

 KONKURS NA OZDOBY DOŻYNKOWE! Ogłaszamy konkurs na ozdoby dożynkowe. Konkurs obejmuje mieszkańców Parzyc od drogi krajowej nr 94 w kierunku Kierżna oraz mieszkańców Kierżna. Ko Czytaj więcej..

Edukacja
5212

Stypendia szkolne na rok szkolny 2016 / 2017

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2016/2017 przyjmowane będą w terminie 1-15 września 2016 roku w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodk Czytaj więcej..

Wiadomości
4946

Informacja dla Mieszkańców Gminy Nowogrodziec

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuję, że od 5 września 2016 roku geodeci z firmy GEO-MATIC, realizujący zlecenie konsorcjum firm IDS Energetyka Sp. z o.o. oraz Enprom HVL Sp. z o.o., Wy Czytaj więcej..

Wiadomości
4533

Apel Burmistrza Nowogrodźca

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec!      Mając na uwadze analizę dotyczącą segregacji odpadów komunalnych odnotowano jej spadek w naszej gminie. Większość z Na Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
6414

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec

Mając na uwadze analizę dotyczącą segregacji odpadów komunalnych odnotowano jej spadek w naszej gminie. Większość z Nas zaczęła prowadzić wzorową selekcję odpadów, przyczyniając się do... Czytaj więcej..

Wiadomości
4387

Utalentowani Mieszkańcy dzielą się swoją pasją - wystawa w nowogrodzieckim Ratuszu

W Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu można oglądać kolejną barwną wystawę rękodzielniczych wyrobów Artystów lokalnych. Tym razem swój kunszt prezentują Twórcy z terenu gmi Czytaj więcej..

Wiadomości
5704

Bądź z nami w Kierżnie - Dożynki Gminne 2016!

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się 3 września 2016 roku na boisku sportowym w miejscowości Kierżno!  Piękne wieńce dożynkowe, pachnące bochny chleba, Czytaj więcej..

Wiadomości
6036

Przeżyjmy to jeszcze raz - IV Jarmark Gancarski w Nowogrodźcu

 >>Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. IV Jarmark Gancarski w Nowogrodźcu<<>> Relacje TV Łużyce – Widowiskowy spektakl „Sploty czas Czytaj więcej..

Wiadomości
4170

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pn. Prowadzenie rozgrywek piłkarskich

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pn. "Prowadzenie rozgrywek piłkarskich - runda Jesień 2016 - udział drużyny Granit Gierałtów w rozgrywkach klasy B" Czytaj więcej..

Wiadomości
4244

Oferta realizacji zadania publicznego pn. Prowadzenie rozgrywek piłkarskich

>>Oferta realizacji zadania publicznego pn. " Prowadzenie rozgrywek piłkarskich organizowanych przez OZPN, runda Jesień 2016 rok. Udział drużyny Granit Gierałtów w rozgrywkach klasy B Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
6883

informacje do publicznej wiadomości Burmistrza Nowogrodźca

 Zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 9 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2016, poz. 250) Burmistrz Nowogrodźca przekazuje d Czytaj więcej..

Wiadomości
4225

Zebranie wiejskie w Nowej Wsi

  OGŁOSZENIE        Na podstawie § 23 pkt 2 lit. a) Statutu Sołectwa Nowa Wieś zwołuję Zebranie Wiejskie mieszkańców Nowej Wsi, które odb Czytaj więcej..

Wiadomości
5827

Chór Harmonia uhonorowany

Podczas IV Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą uhonorowano Chór Środowiskowy Harmonia z Nowogrodźca. Chór powstał w 2002 roku i od tamtej pory prężni Czytaj więcej..

Wiadomości
4517

TV Łużyce - IV Jarmark Gancarski w Nowogrodźcu

Pyszne jedzenie, dużo muzyki – nie tylko folklorystycznej, ale także znanych gwiazd sceny rozrywkowej, poza tym – spektakle, pokazy i dużo dobrej zabawy – tak było podczas IV Jar Czytaj więcej..

Wiadomości
4323

Sukces zespołu "MILIKOWIANKI Z KAPELĄ"

Zespół ze wsi Milików Gminy Nowogrodziec "Milikowianki z Kapelą" wywalczył I miejsce na XIII Lubańskim Festiwalu Folklorystycznym FolkArt 2016, otrzymując Złote Łużyckie Skrzypce.&nb Czytaj więcej..

Wiadomości
4344

Uratowano łabędzia

16 sierpnia 2016 roku została przeprowadzona akcja odłowienia młodego, chorego łabędzia ze złamanym dziobem, pływającego po akwenie wodnym w Wykrotach przy ul. 22 Lipca. Ptak ten bez opieki wetery Czytaj więcej..

Wiadomości
4966

IV Jarmark Garncarski już za nami !

W dniach 13-14 sierpnia 2016 roku, już po raz czwarty, Gmina i Miasto Nowogrodziec świętowała swoje dni pod hasłem IV Jarmark Garncarski Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą. Tegoroczna impreza Czytaj więcej..

Wiadomości
5990

Sploty czasu – Teatr Ocelot

   Widowiskowy spektakl „Sploty czasu” światowej sławy Teatru Ocelot, zrealizowany z udziałem dzieci i młodzieży z Gminy Nowogrodziec, można było zobaczyć podczas IV Jarmarku Czytaj więcej..

Wiadomości
4586

Burmistrz Nowogrodźca zaprasza - TEATR SZTUKI RUCHU OCELOT

  Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich gorąco zaprasza Mieszkańców i Gości Gminy Nowogrodziec na rewelacyjny widowiskowy spektakl akrobatyczno - taneczny pt. "SPLOTY CZASU" w mistrzows Czytaj więcej..

Wiadomości
4535

TEATR SZTUKI RUCHU OCELOT w Nowogrodźcu!

Już w najbliższą sobotę 13 sierpnia Nowogrodziec będzie gościć światowej sławy TEATR SZTUKI RUCHU OCELOT! Mistrzostwo Artystów z pogranicza snu i jawy robi ogromne wrażenie! Są moment Czytaj więcej..

Wiadomości
5792

Wielkie taneczno-akrobatyczne widowisko

„Sploty czasu” to wyjątkowe widowisko taneczno-akrobatyczne, które będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę 13 sierpnia w Nowogrodźcu. Ciekawostką jest, że w spektaklu, razem z Czytaj więcej..

Wiadomości
4882

IV Jarmark Garncarski w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend 13 i 14 sierpnia 2016 roku w Nowogrodźcu odbędzie się IV Jarmark Garncarski – Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą. Będzie i ceramika, i pyszne regionalne jedzenie Czytaj więcej..

Wiadomości
6114

Zespoły artystyczne z Srbac i Przemyślan

Podczas IV Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą zaprezentują swój bogaty dorobek artystyczny nasi partnerzy - Powiat Przemyślany z Ukrainy oraz Gmina Srbac z Bośni Czytaj więcej..

Wiadomości
4326

Dbamy o swoje dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe

Teren naszej gminy bogaty jest pod względem dziedzictwa kulturowego. Odnajdziemy tu zarówno wiele ciekawych obiektów architektonicznych, jak i kilka zabytkowych parków przypał Czytaj więcej..

Wiadomości
4897

Nowe wzory deklaracji za śmieci

Burmistrz Nowogrodźca informuje, że od dnia 1 sierpnia 2016 r. obowiązuje nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wzór deklaracji wraz z załą Czytaj więcej..

Wyników 1 - 27 z 27