Archiwum wiadomości

2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 328 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
5254

Prężnie działa Gminny Szkolny Związek Sportowy w Nowogrodźcu

Od ponad 20 lat w Nowogrodźcu prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Fizycznej - Gminny Szkolny Związek Sportowy, skupiający dzieci i młodzież z terenu Gminy Nowogrodziec. Działania Stowarzyszenia Czytaj więcej..

Wiadomości
5269

Modernizacja drugiego piętra Ratusza

„Modernizacja i adaptacja pomieszczeń Ratusza w Nowogrodźcu” to zadanie, które właśnie zostało zakończone. Miejsce, które całkiem niedawno było ciemnym i starym strychem – teraz jest nowoczesne i funk... Czytaj więcej..

Wiadomości
6050

Nowy plac zabaw w Nowogrodźcu

Wysłużony plac zabaw dla dzieci przy ulicy Kolejowej w Nowogrodźcu będzie generalnie wyremontowany – zyska nowe przyrządy do zabaw, nowe ogrodzenie i zupełnie nową jakość.     Materiał... Czytaj więcej..


Wiadomości
5025

15-lecie Środowiskowego Chóru HARMONIA

Piętnaście lat minęło, jak jeden dzień…. 15 lat działalności chóru, społecznego zaangażowania i pracy na rzecz kultury. Ponad 334 koncerty. Jeszcze więcej prób i spotkań. Byli wszędzie tam, gdzie zach... Czytaj więcej..

Wiadomości
5630

Wyjątkowe jasełka w Nowogrodźcu

W nowogrodzieckiej szkole podstawowej przygotowano wyjątkowe jasełka, mówiące o walce dobra ze złem. Przygotowała je cała społeczność szkolna. >>Relacje TV Łużyce pt. Bóg się rodzi<<... Czytaj więcej..

Wiadomości
5496

Kolęda w Nowogrodźcu 2017

Czas przygotowań do najpiękniejszych Świąt w roku – magicznych Świat Bożego Narodzenia – zawitał także do Nowogrodźca. Tradycyjna Nowogrodziecka Kolęda odbyła się tym razem w innym miejscu, niż zwykle... Czytaj więcej..

Wiadomości
5361

Sport w Gminie Nowogrodziec – pasja, przyjaźń, współpraca

Gmina Nowogrodziec, znana z dobrego rozwoju gospodarczego, dobrego klimatu dla przedsiębiorców oraz prowadzonych inwestycji infrastrukturalnych, stwarza również możliwość realizacji własnych pasji i z... Czytaj więcej..

Wiadomości
5275

Modernizacja Wiejskiego Domu Kultury i budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej

  Dnia 8 grudnia 2017 roku Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę na wykonanie modernizacji budynku Wiejskiego Domu Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej. Wykonawcą Czytaj więcej..

Wiadomości
6153

Hej kolęda, kolęda!

14 grudnia 2017 roku w Nowogrodźcu panowała Bożonarodzeniowa atmosfera. Mieszkańcy i Goście naszej gminy zebrali się przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, aby wspólnie kolędować. Słowam Czytaj więcej..

Wiadomości
5448

Pszczelarze świętowali w Nowogrodźcu

Pszczelarze z całego regionu świętowali w Nowogrodźcu. Były podsumowania minionego roku i plany na następny. Ważne, aby ule na wiosnę były pełne zdrowych pszczół – tego przede wszystkim życzą sobie ps... Czytaj więcej..

Wiadomości
5281

W obronie praw człowieka

Uczniowie z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu wzięli udział w akcji pisania listów w obronie praw człowieka, organizowanej od wielu lat przez Amnesty Int... Czytaj więcej..

Wiadomości
5841

Najpiękniejsze stroiki

Konkurs na najpiękniejsze stroiki świąteczne rozstrzygnięto w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Uczniowie szkół z terenu gminy Nowogrodziec prześcigały się w pomysłach na oryginalny stro... Czytaj więcej..

Wiadomości
4031

Kolęda w Nowogrodźcu

W najbliższy czwartek, 14 grudnia, w Nowogrodźcu będzie można przygotować się do Świąt i poczuć już tą wyjątkową atmosferę. Kolęda Nowogrodziecka tym razem odbędzie się przy Gminnym Centrum Kultury i ... Czytaj więcej..

Wiadomości
5364

Św. Mikołaj nie ominął Nowogrodźca

Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z terenu Gminy Nowogrodziec. Były paczki, zabawy integracyjne i wiele radości. >>Relacja TV Łużyce pt. Św. Mikołaj nie ominął Nowogrodźca<<... Czytaj więcej..

Wiadomości
5506

Przedsiębiorcze kobiety

Informacja o rozpoczęciu realizacji projektu Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje o rozpoczęciu realizacji przez Centrum Doradztwa i Szkoleń „Europrojekt” projektu pt. „Przedsiębiorcz... Czytaj więcej..

Wiadomości
4627

Kolęda w Nowogrodźcu

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców i Gości Gminy i Miasta Nowogrodziec do wspólnego kolędowania, które odbędzie się 14 grudnia br. przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu !... Czytaj więcej..

Wiadomości
5566

Nowe oświetlenie ulic w Nowogrodźcu

Kilkunastoletnie stare oprawy lamp oświetlających nowogrodzieckie ulice, zostaną wymienione na nowe, energooszczędne. To pierwszy etap inwestycji w oświetlenie gminy. Nowym, ledowym światłem zabłyśnie... Czytaj więcej..

Wiadomości
4955

Wspólna podróż w czasie - uroczystość rozpoczęcia inwestycji

Dnia 21 listopada 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli miast Nowogrodziec i Lomnice nad Popelkou dotyczące wspólnie realizowanego projektu transgranicznego „Lomnice nad Popelkou i No... Czytaj więcej..

Wiadomości
6923

Odkrycia archeologiczne w Nowogrodźcu

Do niezwykłych odkryć doszło podczas prac związanych z rewitalizacją płyty rynku w Nowogrodźcu. Oczom pracowników ukazała się kamienna droga sprzed wieków oraz studnia, która w ubiegłych wiekach na p... Czytaj więcej..


Wiadomości
5931

Będą nowe mieszkania socjalne dla Mieszkańców Gminy Nowogrodziec

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał z wykonawcą – firmą Tomasz Chwirot z siedzibą w Bogatyni, umowę na budowę budynku socjalnego. Wykonawca wyłoniony został w trybie przetargu nieograniczon Czytaj więcej..

Wiadomości
5407

Gminny Konkurs ,,Mój zielnik 2017”

Rozstrzygnięto Gminny Konkurs ,,Mój zielnik 2017”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach. W wyznaczonym czasie wpłynęły prace uczniów ze szkół podstawowych z terenu... Czytaj więcej..

Wiadomości
5575

Przyjaciele u przyjaciół

Zespoły folklorystyczne z partnerskich Gmin z Ukrainy i Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny na zaproszenie Zespołu Motajicki Vuk oraz Naczelnika Srbac Mladjana Dragosavljević spotkali się na wspól... Czytaj więcej..

Wiadomości
5144

Usunięto 60 ton azbestu!

W ramach zadania pn.: „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy i Miasta Nowogrodziec” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w... Czytaj więcej..

Wiadomości
4777

Godnie zaprezentowali Gminę

Drużyna Orlików Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, działająca w ramach Gminnej Akademii Piłkarskiej, wzięła udział w bardzo prestiżowym turnieju Zdolny Śląsk we Wrocławiu, w którym uczes... Czytaj więcej..

Wiadomości
5008

Sukces drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wykrotach

Uczniowie z Gminy Nowogrodziec – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach zajęła II miejsce w powiatowym konkursie ,,W krainie łużyckich lasów” zorganizowanym przez Miejskie C... Czytaj więcej..

Wiadomości
5221

Trwają nabory na pracowników w GCKiS

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu ogłasza nabór nastanowiska :  główny księgowy;  instruktor ds. animacji kultury;  instruktor ds. organizacji imprez i pozyskiwania środk... Czytaj więcej..

Wiadomości
4965

Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej - nabór wniosków na projekt grantowy

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie n... Czytaj więcej..

Wiadomości
6083

Nowe mieszkania socjalne

W Nowogrodźcu powstanie 6 nowych lokali mieszkalnych: dwa mieszkania 3-pokojowe i cztery 2-pokojowe o łącznej powierzchni użytkowej 240 m2. W dniu 17 listopada br. Burmistrz Nowogrodźca podpisał Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 328