Archiwum wiadomości

Marzec 2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 43 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
3812

Klub Sportowy Gierałtów zaprasza - tenis stołowy

Klub Sportowy Gierałtów zaprasza dzieci i młodzież na naukę gry w tenisa stołowego w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16.30 w Nowogrodźcu przy ulicy Lubańskiej 39. Zajęcia są bezpłatne. Czytaj więcej..

Wiadomości
4036

W świecie pasji – Bożena Mazurkiewicz

Kolejną wystawą autorską w Nowogrodzieckim Ratuszu jest zbiór prac Mieszkanki gminy Nowogrodziec Pani Bożeny Mazurkiewicz, Artystki o szerokim wachlarzu zainteresowań i umiejętności. Pani B Czytaj więcej..

Wiadomości
4129

W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców

W Nowogrodźcu będzie wybudowany nowy chodnik – okolicznym mieszkańcom bardzo potrzebny, bo przebiega przy ruchliwej, głównej drodze i wylotowej z miasta. Inwestycja kosztować będzie o Czytaj więcej..

Wiadomości
4045

Wszystkie budynki będą docieplone

Spółdzielnia Mieszkaniowa 750-lecia w Nowogrodźcu będzie termomodernizować ostatnie trzy budynki, które czekały w kolejce. Spółdzielnia pozyskała na ten cel pieniądze z zewnąt Czytaj więcej..

Edukacja
4876

Wolności oddać nie umiem - warsztaty dla młodzieży

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce p.t. Gabriel Fleszar o uzależnieniach<< Dnia 23 marca br. w auli Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu odb Czytaj więcej..

Wiadomości
3798

Zostań piłkarzem GCKiS "Chrobry" Nowogrodziec

Zostań piłkarzem GCKiS "Chrobry" Nowogrodziec! GCKiS w Nowogrodźcu Czytaj więcej..

Wiadomości
3769

Zasady usuwania drzew i krzewów w 2017 roku

Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszła w życie nowa ustawa o ochronie przyrody (Dz. U. z 2016 r.poz.2134), która zmieniła dotychczasowe  zasady  usuwania  drzew  i  kr Czytaj więcej..

Wiadomości
3837

IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla"

Wielkimi krokami zbliżamy się do IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla" w Nowogrodźcu.>>Informacja Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu<< Czytaj więcej..

Wiadomości
4020

Wspólna podróż w czasie - ratujemy zabytki!

Dnia 9 marca 2017 roku w nowogrodzieckim ratuszu odbyło się polsko-czeskie spotkanie. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich przyjął delegację z miasta Lomnice nad Popelkou na czele ze Starostą Panem Czytaj więcej..

Wiadomości
3724

Uwaga najemcy komunalnych lokali mieszkalnych

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przypomina o możliwości wykupu z bonifikatą komunalnych lokali mieszkalnych przez ich najemców. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Czytaj więcej..

Edukacja
4745

Amerykańscy żołnierze odwiedzili Zespół Szkół w Nowej Wsi

16 marca Zespół Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi gościł żołnierzy 588 Batalionu Inżynieryjnego IV Dywizji Piechoty Armii Stanów Zjednoczonych. Na spotkanie z u Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
4101

Partnerstwo Izerskie LGD

  Ogłoszenie o naborze wniosków     LGD   Czytaj więcej..

Wiadomości
4318

Odbudujemy stare miasto

W Nowogrodźcu już w kwietniu bieżącego roku rozpocznie się budowa kamienicy w centrum miasta. Będzie w niej miejsce między innymi na nowe mieszkania dla mieszkańców miasta czy gminy. >& Czytaj więcej..

Wiadomości
3861

Dla Rolników

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Agencja Rynku Rolnego uruchomiła mechanizmy wsparcia w ramach nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolnik&oac Czytaj więcej..

Wiadomości
5228

1% dla Hospicjum w Nowogrodźcu

Trwa czas rozliczeń podatkowych i przekazywania swojego 1% odpisu od podatku. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował komu przekaże swój cenny 1% – może zdecyduje się właśnie po tym materia Czytaj więcej..

Wiadomości
3981

Wielkie wyróżnienie dla Kamila!

Uczeń klasy Ia Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu Kamil Kawałko uczestniczył w konkursie pod hasłem: „Porozmawiaj z babcią, zapytaj dziadka”. Konkurs ten dotyczył opowi Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
3578

Wiadomości
3751

MSWiA przeznaczy na Ochotnicze Straże Pożarne o 15 mln zł więcej

W bieżącym roku MSWiA przeznaczy na Ochotnicze Straże Pożarne 124 mln złotych - o 15 mln zł (13 proc.) więcej niż w roku ubiegłym. Dotacje dla OSP były zwiększane i w ubiegłym, i w tym roku. Pańs Czytaj więcej..

Edukacja
3601

Sukces kl. II b ze Szkoły w Nowogrodźcu

 Uczniowie klasy IIb Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu zajęli I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Mój przyjaciel z porcji zdrowia&rdquo Czytaj więcej..

Wiadomości
3942

Prace społecznie użyteczne 2017

Prace społecznie użyteczne to prace wykonywane przez bezrobotnych bez prawa do zasiłku na skutek skierowania przez starostę, organizowane przez gminę w jednostkach organizacyjnych pomocy społeczne Czytaj więcej..

Wiadomości
3831

Nowogrodziec i Lomnice nad Popelkou ratują zabytki

 Polsko-czeski projekt realizowany przez Nowogrodziec i Lomnice nad Popelkou ma przynieść pieniądze na ratowanie zabytków. Każda ze stron liczy na 30 tys. Euro. >>Zapraszamy Pań Czytaj więcej..

Wiadomości
3876

Zostań członkiem Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Uprzejmie informujemy, że Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego rozpoczął Czytaj więcej..

Wiadomości
4022

Zaprezentuj się w ratuszu

W nowogrodzieckim ratuszu cyklicznie prezentowane są wystawy pokazujące twórczość uzdolnionych mieszkańców gminy. Obecnie prezentowane są ciekawe prace artystki z Gierałtowa. Urząd z Czytaj więcej..

Wiadomości
3747

Jednostka wojskowa z Bolesławca najlepsza w Halowym Turnieju Piłki Nożnej

Halowy Turniej Piłki Nożnej Firm i Zakładów Pracy o Puchar Burmistrza Nowogrodźca odbył się w hali sportowej przy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu w dniu 26 lutego 2017 roku. W Czytaj więcej..

Wiadomości
3941

Zwrot pustych opakowań po środkach ochrony roślin

DROGI ROLNIKU! Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi nakłada w art. 43 na użytkowników środków ochrony roślin obowiązek zwrotu pustych opakowań d Czytaj więcej..

Wiadomości
5673

Święto Sołtysa w gminie Nowogrodziec

Z okazji Dnia Sołtysapragniemy gorąco podziękować naszym Sołtysomza ich codzienny trud i zaangażowanie w pracę społeczną.Życzymy wytrwałości w rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnej, Czytaj więcej..

Wiadomości
4470

Ciekawa praca w urzędzie

Aktualnie w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu trwa nabór na stanowisko Informatyka. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://bip.nowogrodziec.pl/1304/14/ogloszenie-o-naborz Czytaj więcej..

Wiadomości
3792

Nowy wzór oferty w ramach otwartych konkursów

 Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, iż Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił nabór na realizację zadań publicznych.Serdecznie zachęcamy organizacj Czytaj więcej..

Wiadomości
4021

Dzień Kultury Węgierskiej – specjalnie dla kobiet

Bez kobiet świat by nie istniał, świat by się słabiej kręcił – takie słowa, między innymi, padły podczas spotkania zorganizowanego specjalnie z okazji Dnia Kobiet w Nowogrodźcu. Był to dzień Czytaj więcej..

Wiadomości
3900

Ogłoszenie o wynikach otwartego kokursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych na 2017 rok

BURMISTRZ NOWOGRODŹCA podaje do publicznej wiadomości informację o wysokości przyznanych kwot na wsparcie realizacji zadań publicznych dla organizacji pozarządowych oraz dla innych podmiotó Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 43