Archiwum wiadomości

Sierpień 2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 21 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Tablica Ogłoszeń
5942

ABC Przedsiębiorcy

ABC Przedsiębiorcy - ogłoszenie   ... Czytaj więcej..

Wiadomości
6438

Gościszów zaprasza na gminne dożynki

Już w najbliższą sobotę odbędą się dożynki gminne - święto plonów wieńczące całroczna pracę każdego rolnika.  Gospodarzem tegorocznych dożynek będzie sołectwo Gościszów. Uroczystości rozpoczną... Czytaj więcej..

Wiadomości
5735

Umowa na budowę kanalizacji w Zebrzydowej i Godzieszowie podpisana

W  Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu w dniu 29 sierpnia 2017 r. podpisana została już druga umowa na wykonanie robót budowlanych dla zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa sieci w Czytaj więcej..

Wiadomości
5657

Budowa przyłączy kanalizacyjnych - kolejny etap

  Informujemy o przystąpieniu do budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowościach Czerna, Nowa Wieś, Godzieszów, Zebrzydowa (Wieś) w ramach projektu „Rozwiązanie gospod Czytaj więcej..

Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
6422

Regionalny System Ostrzegania

Bądź ostrożny – informacje o Regionalnym Systemie Ostrzegania (RSO) Na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonuje Regionalny System Ostrzegania (RSO), który umożliwia powiadamianie Mieszkańców Czytaj więcej..

Wiadomości
5808

Uczcili pamięć Polaków w Bośni

Mieszkańcy Wykrot powrócili z wyjazdu do Bośni, gdzie w miejscowości Stara Dubrava, na polskim cmentarzu umieszczony został krzyż wraz z pamiątkową tablicą o treści:„Ludzie żyją tak długo jak inni p Czytaj więcej..

Wiadomości
5953

Stypendia szkolne 2017/2018

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu  informuje, iż wnioski  o przyznanie stypendium na rok szkolny 2017 / 2018 przyjmowane będą w terminie od 01 do 15 września 2017 roku Czytaj więcej..

Wiadomości
5592

Coraz wiecej miejsc do uprawiania sportu

Miło nam poinformować, że z końcem lipca zakończył się montaż kolejnych urządzeń siłowni zewnętrznej, z których mogą korzystać wszyscy Mieszkańcy Gminy. W Nowogrodźcu siłownia powstała przy Czytaj więcej..

Wiadomości
6192

Gminne święto plonów w Gościszowie - zapraszamy !

Tegorocznym gospodarzem dożynek ginnych będzie sołectwo Gościszów. Serdecznie zapraszamy już 2 września do Parku Dworskiego w Gościszowie. Czytaj więcej..

Wiadomości
6041

Odbudowa dawnej architektury miasta

Zgodnie  z koncepcją zagospodarowania Miasta Nowogrodźca i programem rewitalizacji, w uzgodnieniu z Konserwatorem Zabytków, odbudowujemy istniejącą jeszcze w okresie powojennym wielowiekową arc Czytaj więcej..

Wiadomości
5891

Kolejne inwestycje drogowe w gminie Nowogrodziec

Robert Relich  Burmistrz Nowogrodźca w porozumieniu z samorządami i zarządcami dróg na terenie Gminy informuje o realizowanych zadaniach, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa użytkown Czytaj więcej..

Wiadomości
5965

Wspólnota ludzi i samorządów

Po kilku latach starań i współpracy Gmina i Miasto Nowogrodziec wraz z samorządami Gminy Srbac w Republice Serbskiej Bośni i Hercegowiny, Gminy Gorzyce w Polsce i Powiatu Przemyślany na Ukrainie sta Czytaj więcej..

Wiadomości
5638

Nagrodzeni za promocję Nowogrodźca

Od wielu lat Jarmark Garncarski jest okazją do uhonorowania mieszkańców gminy, którzy swoją działalnością, talentem i zaangażowaniem  przyczyniają się do promocji Miasta i Gminy Nowogrodziec. Czytaj więcej..

Wiadomości
5624

Akcja charytatywna

Podczas  Dni Gminy i Miasta pn." V Jarmark Garncarski Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą” w dniach 5 -6 sierpnia br.  przeprowadzono zbiórkę publiczną na rzecz Laury Jadach. Akcję przepr... Czytaj więcej..

Wiadomości
6061

Historia z projektora

Pierwszy dzień V Jarmarku Garncarskiego zakończył się niezwykłym widowiskiem dostarczając mieszkańcom niezapomnianych wrażeń.   Pokaz wideo mappingu 3D sprawił, że nowogrodziecki ratusz na Czytaj więcej..

newsflash
5168

14 sierpnia - UM nieczynny

Uprzejmie informujemy, iż Urząd Miejski w Nowogrodźcu w dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek) będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.... Czytaj więcej..

Wiadomości
5843

Pamiątkowy krzyż w nowogrodzieckim kościele

  Podczas uroczystej Mszy Świętej w Kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, rozpoczynającej drugi dzień V Jarmarku Garncarskiego, odsłonięty został pamiątkowy krzyż przywiezi Czytaj więcej..

Wiadomości
7247

V Jarmark Garncarski już za nami

  W miniony weekend nasi mieszkańcy świętowali Dni Gminy i Miasta Nowogrodziec pod nazwą „V Jarmark Garncarski – Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą”.  Podobnie jak poprzednie edycj Czytaj więcej..

Wiadomości
5698

Ważna pamiątka przeszłości

Krzyż ze Starego Martyńca został przywieziony do Nowogrodźca. To krzyż szczególny, bo znajdował się w kościele, wybudowanym w 1902 roku w Nowym Martyńcu przez Polaków, tych, którzy wyemigrowali do ... Czytaj więcej..

Wiadomości
7188

V Jarmark Garncarski - zapowiedź TV Łużyce

V Jarmark Garncarski – Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą – ta tradycyjna już, nowogrodziecka impreza plenerowa, odbędzie się w najbliższy weekend 5 i 6 sierpnia. W programie - turnieje, koncerty ... Czytaj więcej..

Wiadomości
5465

Zespoły Folklorystyczne „Rosy“ i "Gałyczanki" z partnerskiego Powiatu Przemyslany

Podczas V Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą swój talent zaprezentują Mieszkańcy partnerskiego Powiatu Przemyslany z Ukrainy. W niedzielę 6 sierpnia 2017 roku o godzin... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 21 z 21