Archiwum wiadomości

Marzec 2018

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 26 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4442

Dzień otwarty w ARiMR w Bolesławcu

Urzad Miejski w Nowogrodźcu informuje, że w związku trwającą kampanią naboru przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków obszarowych, Biuro Powiatowe ARiMR w Bolesławcu zaprasz... Czytaj więcej..

Wiadomości
4801

Klimat Świąt Wielkanocnych

Wielkanoc to w polskiej tradycji, w tradycji chrześcijańskiej najważniejsze święto w roku. Aby podkreślić wyjątkowość tych świąt przygotowujemy się do nich w sposób szczególny. Nieocenioną wiedzę Czytaj więcej..

Wiadomości
5144

Badanie ankietowe GUS dotyczące uczestnictwa w podróżach

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w dniach od 3 do 20 kwietnia 2018 r. w wylosowanych mieszkaniach na terenie całego kraju, Główny Urząd Statystyczny prowadzi badanie reprezentacyjne Czytaj więcej..

Wiadomości
4874

Badanie ankietowe GUS dotyczące spójności społecznej

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w dniach od 5 lutego do 30 maja 2018 r. w wylosowanych mieszkaniach na terenie całego kraju, Główny Urząd Statystyczny prowadzi już trzecią edycję b Czytaj więcej..

Wiadomości
4684

Badania ankietowe Głównego Urzędu Statystycznego

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. w wylosowanych mieszkaniach na terenie całego kraju, Główny Urząd Statystyczny prowadzi badanie Czytaj więcej..

Wiadomości
4601

KORYTARZ ŻYCIA – kampania społeczna na rzecz bezpieczeństwa na drodze

Strażacy z OSP Czerna wzięli udział w realizacji spotu informacyjnego mówiącego o tym jak ważne jest niesienie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz jak powinni zachować się kierowc Czytaj więcej..

Wiadomości
5058

Zapraszamy na Nowogrodziecki Jarmark Wielkanocny!

Już w najbliższą sobotę tj. 24.03.2018r. na placu przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Kilkunastu wystawców zaprezentuje swoje wyroby: pisanki, palmy Czytaj więcej..

Wiadomości
4950

Aktywny Dolny Śląsk - Budżet Obywatelski

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że 19 marca ruszył nabór wniosków do III edycji wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Przeznaczono milion złotych na inicjatywy sportowe, turystyczne i kultura Czytaj więcej..

Wiadomości
4556

Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej - nabór wniosków na projekt grantowy

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że "Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdr Czytaj więcej..

Wiadomości
4828

Pomoc dla szpitala w Bolesławcu

W dniu 15 marca 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę z Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu Adamem Zdaniukiem,     &nbs Czytaj więcej..

Wiadomości
4711

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018 odbyły się 14 marca 2018 r. o godzinie 10:00 w Domu Strażaka w Nowogrodźcu. Organizatorem był Komitet Organizacyjny Ogólnopolski Czytaj więcej..

Wiadomości
5120

Gratulacje dla Sołtysa Gościszowa!

W dniu 16 marca 2018 roku w hotelu Agro Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Sołtys Roku 2017". Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wyró Czytaj więcej..

Wiadomości
4860

Koło Gospodyń Wiejskich w Wykrotach ma 60 lat

Koło Gospodyń Wiejskich w Wykrotach obchodziło Jubileusz 60-lecia działalności. Uroczystości odbyły się w świetlicy w Wykrotach, a zaproszono na nie samorządowców, byłych członków Koła i po prostu – w... Czytaj więcej..

Wiadomości
5427

Skatepark się sprawdza

Nowy skatepark w Nowogrodźcu wypełnił się po brzegi wysportowanymi młodymi ludźmi. Na rowerach, deskorolkach i rolkach próbowali swoich sił.   ... Czytaj więcej..

Wiadomości
5387

Kobiety z pasją

Kobiety z pasją – tak krótko można powiedzieć o bohaterkach spotkania z kulturą polską zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Swoją drogą do sukcesu podzieliły się panie: Elżbieta Magarewicz – wła Czytaj więcej..

Wiadomości
4896

Szkolenie Podstawowe Strażaków ratowników OSP

W dniach od 10.03.2018 r. do 19.05.2018 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu organizuje kurs podstawowy ratowników OSP. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich skierował Strażakó Czytaj więcej..

Wiadomości
4963

Spotkanie z kulturą polską

7 marca w Domu Kultury Promyk w Nowogrodźcu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Coroczne święto nawiązuje do wybranej kultury europejskiej, a w związku z tym, iż w tym roku obchodzimy 10 Czytaj więcej..

Wiadomości
5156

Wyniki otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych

Burmistrz Nowogrodźca podaje do publicznej wiadomości informację o wysokości przyznanych kwot na wsparcie realizacji zadań publicznych dla organizacji pozarządowych oraz dla innych podmiotów  u Czytaj więcej..

Wiadomości
5044

Człowiek to najlepsza inwestycja

Od 1 sierpnia 2017 roku Gmina Nowogrodziec realizuje Projekt pt.: „Szkoły Marzeń” numer RPDS.10.02.01-02-0043/17, w ramach Osi Priorytetowej 10 - Edukacja, Działanie: 10.02 - Zapewnienie równego dos Czytaj więcej..


Wiadomości
5203

Wiadomości
5080

Prośba o pomoc pogorzelcom

W połowie lutego wybuchł pożar w Gościszowie. Niestety domu nie udało się uratować,  w pożarze straciła dach nad głową trzyosobowa rodzina. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zapalenie Czytaj więcej..

Wiadomości
5200

Gminna Akademia Piłkarska w Nowogrodźcu

Od stycznia 2018 roku w Nowogrodźcu prowadzone są zajęcia sportowe dla dzieci od 6 do 15 roku życia w Gminnej Akademii Sportowej działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Dzieci trenują Czytaj więcej..

Wiadomości
5184

Wywiad z Burmistrzem Nowogrodźca w TV Łużyce

Zapraszamy do obejrzenia programu TV Łużyce „ Na tapecie – Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca”. W programie między innymi o rozpoczętych i planowanych inwestycjach, nowych miejscach pracy w specja Czytaj więcej..

Wiadomości
5524

Opieka specjalistyczna w Nowogrodźcu

W Nowogrodźcu przy ul. Cichej 4 powstaną nowe placówki związane ze świadczeniem usług społecznych dla mieszkańców – będzie to Dom Opieki Specjalistycznej, Dom Pomocy Społecznej oraz Zakład Rehabilit Czytaj więcej..

Wiadomości
5058

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowił w 2011 roku parlament w hołdzie bohaterom niepodległego bytu Państwa Polskiego, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji. W dniu dzisiej Czytaj więcej..

Wyników 1 - 26 z 26