Archiwum wiadomości

Maj 2018

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 34 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4692

Szkolenie Podstawowe Ratowników OSP

W terminie od 10 marca do 19 maja 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu przeprowadzono szkolenie podstawowe Ratowników OSP. Do szkolenia skierowani zostali Strażacy ... Czytaj więcej..

Wiadomości
6251

Gminny Dzień Dziecka

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA GMINNY DZIEŃ DZIECKA W NOWOGRODŹCU!   Szczegółowy program imprezy na placy przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Czytaj więcej..

Wiadomości
4695

Dzień Samorządu Terytorialnego

Obchodzony 27 maja dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm RP uchwałą z 29 czerwca 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia Czytaj więcej..

Wiadomości
5185

Święto Kresowe w Gierałtowie

Serdecznie zapraszamy na IX edycję Święta Kresowego w Gierałtowie... Czytaj więcej..

Wiadomości
4783

Uwaga na upały!

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że od godz. 14:00 dnia 29.05.2018r. do godz. 20:00 dnia 31.05.2018r. prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy ... Czytaj więcej..

Wiadomości
5056

O partnerstwie i przyjaźni

>>Wywiad z Sołtysem miejscowości Stari Martinac Miroslavem Ćetojevićem - o partnerstwie i przyjaźni "Na Tapecie – Miroslaw Ćetojewić z Gminy Srbac"<< Dnia 9 września 2011 roku Bu Czytaj więcej..

Wiadomości
4828

Na Tapecie – Miroslaw Ćetojewić z Gminy Srbac

TV Łużyce w programie „Na tapecie” gości Pana Mirosława Ćetojewić, sołtysa wsi Stary Martyniec, w gminie Srbac, w Bośni i Hercegowinie, który przyjechał do Nowogrodźca. Od 2012 roku trwa współpraca Czytaj więcej..

Wiadomości
4920

Apel o pomoc

                                                  Czytaj więcej..

Wiadomości
4494

Losy byłego dyrektora - konkurs historyczny

Oliwia Dul, uczennica Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi, zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym. W swojej pracy przedstawiła ciekawe losy byłego dyrektora szkoł Czytaj więcej..

Wiadomości
4502

Pracowity weekend drużyn piłkarskich

W miniony weekend, 19 i 20 maja, swoje mecze i turnieje ligowe rozegrały cztery drużyny Gminnej Akademii Piłkarskiej działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.W sobotę drużyny Czytaj więcej..

Wiadomości
5349

Festyn Kwiatowy w Wykrotach

Serdecznie zapraszamy 2 czerwca 2018 roku na Festyn Kwiatowy w Wykrotach!... Czytaj więcej..

Wiadomości
4549

Praca Aleksandry i Luizy najlepsza w województwie

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Praca Aleksandry i Luizy najlepsza w województwie<< Aleksandra i Luiza, uczennice szkoły w Nowej Wsi, wzięły udział w 24. S Czytaj więcej..

Wiadomości
4739

I etap budowy chodnika zakończony

Nastąpił odbiór techniczny chodnika przy ulicy Słowackiego w Nowogrodźcu. To wspólna inwestycja gminy i powiatu. >>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. I etap budowy ch Czytaj więcej..

Wiadomości
4374

Zabiegi ratownicze agrolotniczego zwalczania szkodników

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje informację Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu o planowanych zabiegach agrolotniczego zwalczania szkodników. Informacja Regionalnej Dyr Czytaj więcej..

Wiadomości
5727

Rewitalizacja Rynku w Nowogrodźcu

Rewitalizacja Rynku w Nowogrodźcu trwa. Są jednak małe przestoje, które niepokoją i mieszkańców i urzędników. Dlaczego – o tym w materiale. >>Zapraszamy do obejrzenia relacji TV Łużyce pt Czytaj więcej..

Wiadomości
4633

Ochotnicze Straże Pożarne zrealizowały ważne ćwiczenia

8 maja br. na terenie zakładu Surmin – Kaolin S.A. w Nowogrodźcu Ochotnicze Straże Pożarne Gminy i Miasta Nowogrodziec odbyły wspólne ćwiczenia z jednostką Ratowniczo – Gaśniczą Komendy Powiatowej P Czytaj więcej..

Wiadomości
4564

Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

9 maja br. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę na realizację inwestycji pn. „Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Nowej Wsi”. Wykonawcą inwestycji jest firma DRECON Sp. z o.o. ze Szprot... Czytaj więcej..

Wiadomości
4388

FINALIŚCI XII DOLNOŚLĄSKIEJ GALI PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

26 kwietnia 2018 roku w Centrum Kultury „Agora” we Wrocławiu odbył się XII Dolnośląski Koncert Galowy Piosenki i Pieśni Patriotycznej ph. „ Moją Ojczyzną Polska jest…”. W tej pięknej i podniosłej uroc... Czytaj więcej..

Wiadomości
4511

Jubileusz 35-lecia Zespołu "Milikowianki z Kapelą" z Milkowa

Zespół „Milikowianki z Kapelą” z Milikowa obchodzi w tym roku 35-lecie działalności. Z tej okazji wszystkim Członkom Zespołu Folklorystycznego życzymy wszelkiej pomyślności, dużo sukcesów oraz dalszej... Czytaj więcej..

Wiadomości
4433

Światowy dzień książki w Nowogrodźcu

23 kwietnia obchodzony jest „Światowy dzień książki i praw autorskich”. To doskonała okazja, aby propagować czytelnictwo wśród najmłodszych. W Przedszkolu Publicznym w Nowogrodźcu uczczono ten dzień ... Czytaj więcej..

Wiadomości
4487

Apel Burmistrza Nowogrodźca o utrzymanie czystości i porządku

Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec! Bardzo często można zaobserwować, że pobocza, przydrożne rowy czy lasy zaśmiecane są różnymi przedmiotami, odpadkami niewiadomego pochodzenia, najcz Czytaj więcej..

Wiadomości
4564

Burze z gradem

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że od godz. 14:15 dnia 10.05.2018 do godz. 22:30 dnia 10.05.2018 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz pory... Czytaj więcej..

Wiadomości
4552

Mamy niepodległą !

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi przygotowała uroczysty apel i wystawę z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Szkoła dba o wychowanie młodzi... Czytaj więcej..

Wiadomości
4197

Informacja o otrzymanym dofinansowaniu na zadanie - Usuwanie azbestu z terenu Gminy i Miasta Nowogrodziec

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego w 2018 roku konkursowego naboru wniosków na przedsięwzięcia związane z realizacją gminnych programów usuwania az Czytaj więcej..

Wiadomości
4303

Doczekali się remontu szkoły

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał dzisiaj umowę na modernizację budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. To ostatnia szkoła w gminie, która czekała na remont. Inwestycja będzie kosztowała po... Czytaj więcej..

Wiadomości
4362

"Odjazdowy Bibliotekarz - Brzegiem Kwisy" po raz piąty w Nowogrodźcu!

Dnia 16 maja 2018 roku o godzinie 9.00 Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu – Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu organizuje rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz - Brzegiem Kwisy”. „Odjazdowy ... Czytaj więcej..

Wiadomości
4258

Pamiętamy i pamiętać będziemy - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Dzisiaj w Nowogrodźcu uroczyście uczczono 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej, która była największym konfliktem zbrojeniowym w historii świata. Z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa Kombat... Czytaj więcej..

Wiadomości
4276

VII Przegląd Piosenki Religijnej w Gościszowie

Dnia 29 kwietnia 2018 roku w Gościszowie już po raz siódmy spotkali się wykonawcy piosenek religijnych z różnych gmin powiatu bolesławieckiego.Przyjechało 124 wykonawców z dziesięciu miejscowości. Zaś... Czytaj więcej..

Wiadomości
4875

X edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I. Schnabla” - 5–9 września 2018r.

Tegoroczna Jubileuszowa X edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I. Schnabla” odbędzie się w dniach 5–9 września 2018 roku w Nowogrodźcu i zbiegnie się z drugim ważnym wydarzeniem Czytaj więcej..

Wiadomości
4715

Zbiórki odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że w okresie wiosennym na terenie każdej miejscowości Gminy Nowogrodziec Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu przeprowadzi zbiórki odpa Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 34