Archiwum wiadomości

Lipiec 2018

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 20 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4908

Bogactwo samorządów

  Z przyjemnością informujemy Państwa, że wg rankingu dochodów jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, organizowanego corocznie przez czasopismo „Wspólnota”, Gmina Nowogrodziec uplasowała s Czytaj więcej..

Wiadomości
5421

Zapraszamy do Milikowa na Dożynki Gminne oraz Święto Chleba

   Serdecznie zapraszamy 19 sierpnia 2018 r. do Milikowa na coroczne Święto Plonów - Dożynki Gminne oraz Święto Chleba           Czytaj więcej..

Wiadomości
4311

Ogłoszenie o konsultacji

  Burmistrz Nowogrodźca zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących projektu uchwały w sprawie ustalenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, maksymalnej li Czytaj więcej..

Wiadomości
4985

Umowa na rewitalizację Rynku podpisana

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca pozyskał dotację z Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa  w wysokości blisko 3,2 mln zł na rozwój miasta. W dniu wczorajszym tj. 26 lipca w Nowogrodźc Czytaj więcej..

Wiadomości
4775

W drodze na Jasną Górę

Właśnie wyruszyły piesze pielgrzymki z całego kraju na Jasną Górę. Pielgrzymka Diecezji Legnickiej wyruszy 29 lipca. W drodze jest już grupa Zgorzelecka, do której dołączają nowi pątnicy. Już p Czytaj więcej..

Wiadomości
5338

Nadal trwa nabór na urzędników wyborczych

Szczegółowe informacje na temat trwającego naboru kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego znajdziecie Państwo na stronach internetowych Krajowego Biura Wyborczego - Delegatura w Jeleniej Górze h... Czytaj więcej..

Wiadomości
5600

Nabór dodatkowy - dotacja na wymianę pieców

Ogłoszenie Burmistrza Nowogrodźca o dodatkowym naborze wniosków o dofinansowanie zadania służącego ograniczeniu niskiej emisji polegającego na zmianie systemu ogrzewania.  Szczegółowa treść do... Czytaj więcej..

Wiadomości
4369

Zaproszenie na konsultacje - możliwości pozyskania środków z UE

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na indywidualne konsultacje nt. MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA ŚRODKÓW Z UNII EUROPEJSKIEJ w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego,  który odbędzie s Czytaj więcej..

Wiadomości
4783

Benefis Tomasza Bochenka – Teatr Stary w Bolesławcu

Tomasz Bochenek, świat już o nim usłyszał, a z całą pewnością usłyszy jeszcze więcej. Młody artysta, wychowanek Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, to nieprzeciętnie utalent... Czytaj więcej..

Wiadomości
5328

PECENICA – Gościszów 2018

Peczenica w Gościszowie to tradycyjne święto Pieczonego Prosiaka, które odbywa się już od niemal dwóch dekad. Wspaniałe, regionalne jedzenie, występy zespołów lokalnych i wielu zaproszonych, konkursy ... Czytaj więcej..


Wiadomości
4428

Spotkanie Zespołu Interdyscyplinarnego 2018

Utworzenie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie jest efektem wejścia w życie nowych przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz towarzyszących jej reg... Czytaj więcej..

Wiadomości
4929

Inwestycja za milion

Budowa boiska sportowego pełnowymiarowego, drogi dojazdowej, biegnącej z Milikowa do Nowogrodźca oraz doprowadzenie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a także instalacja oświetlenia uliczneg... Czytaj więcej..

Wiadomości
4808

SUKCES MILIKOWIANEK

Podczas 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Milikowianki otrzymały III nagrodę w kategorii zespołów śpiewaczych. W konkursie festiwalowym wykonały trzy pieśni: Stoj... Czytaj więcej..

Wiadomości
5025

Fundusz Sprawiedliwości dla Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy i Miasta Nowogrodziec

W dniu 28 czerwca 2018 roku na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich przekazał urządzenia i wyposażenie dla Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy i Miasta Nowogrodzie... Czytaj więcej..

Wiadomości
5185

Powołano komisję ds. szacowania strat spowodowanych suszą

Susza dała się we znaki rolnikom. Burmistrz Nowogrodźca wystąpił do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o powołanie Gminnej Komisji do spraw szacowania szkód, na obszarach dotkniętych suszą, na tereni... Czytaj więcej..

Wiadomości
4855

Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018 - GŁOSUJ NA SWOJEGO FAWORYTA!

Zachęcamy Państwa do udziału w plebiscycie Gazety Wrocławskiej pt. Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018. W plebiscycie biorą udział kandydaci z terenu Gminy Nowogrodziec. Głosowanie w etapie powia... Czytaj więcej..

Wiadomości
5052

Zamieszkaj w Nowogrodźcu - nowe mieszkania już wkrótce

Stan zaawansowania prac przy kamienicy z funkcją handlowo-usługową oraz mieszkalną, w centrum Nowogrodźca – to stan surowy. Inwestycję prowadzi spółka "Hydro–Tech". Zakończenie budowy planowane jest ... Czytaj więcej..

Wiadomości
4958

Pečenica w Gościszowie - Wspaniała zabawa w rytmach muzyki ludowej

Tegoroczne obchody Święta Pečenicy przypadły na przełom czerwca i lipca. Przez dwa dni Mieszkańcy Gościszowa oraz przybyli Goście bawili się w rytmach muzyki bałkańskiej, kosztowali pysznej pečenicy o... Czytaj więcej..

Wiadomości
5708

Nie pozostańmy obojętni - Pomoc dla pogorzelców z Godzieszowa

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się do akcji wsparcia rodziny Państwa Ireny i Aleksandra Samerek, poszkodowanych w pożarze domu w dn... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 20 z 20