Archiwum wiadomości

2019

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 241 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4197

XIX Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

Informujemy,   że w dniu 30 grudnia 2019 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu ul. Rynek 20 odbędzie się XIX Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu   ... Czytaj więcej..

Wiadomości
2580

Nowy dach na budynku Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Zebrzydowej

Dnia 23 grudnia br. Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, podpisał umowę z Firmą Usługowo Remontową „Grześ” Mierzwa Grzegorz z siedzibą w Nowogrodźcu na wymianę pokrycia dachowego Wiejskiego Ośrodka Czytaj więcej..

Wiadomości
2278

Życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne Burmistrza Nowogrodźca

                                                        &n Czytaj więcej..

Wiadomości
2229

Uwaga przedsiębiorcy!

Uwaga przedsiębiorcy: od 1 stycznia 2020 r. zmiany w BDO! Podmioty, które do końca 2019 roku nie dokonają rejestracji mogą liczyć się z trudnościami w prowadzeniu działalności w związku z kolejnymi m... Czytaj więcej..

Wiadomości
2774

Burmistrz Nowogrodźca zaprasza na Nowogrodziecką Kolędę

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich  zaprasza Mieszkańców i Gości Gminy i Miasta Nowogrodziec na Nowogrodziecką Kolędę w Centrum Kultury i Sztuki MUZA 19 grudnia 2019 roku, godzina 16.00 Czytaj więcej..

Wiadomości
2173

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bolesławcu

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bolesławcu: Źródło: Powiatowey Lekarz Weterynarii w Bolesławcu Czytaj więcej..

Wiadomości
2588

20 lat dobrej współpracy

Dnia 5 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie z okazji 20-lecia współpracy partnerskiej pomiędzy Nowogrodźcem i niemieckim miastem Großdubrau. W uroczystości uczestniczyli: Robert Relich, Burmist Czytaj więcej..

Wiadomości
3263

Święty Mikołaj na nowogrodzieckim Rynku!

                                                         Czytaj więcej..

Wiadomości
2313

Świąteczne prezenty dla dzieci i młodzieży

W dniu 14 listopada 2019 roku do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu trafiły świąteczne prezenty dla dzieci i młodzieży, przekazane przez mieszkańców Nebelschütz (Niemcy). Co r Czytaj więcej..

Wiadomości
2386

Wiadomości
2171

Święty Mikołaj odwiedza Nowogrodziec

Święty Mikołaj odwiedza dzisiaj Nowogrodziec! Zapraszamy!!! Czytaj więcej..

Wiadomości
2046

Bezpieczne pozyskiwanie drewna

Rolniku, pamiętaj o bezpiecznym pozyskiwaniu drewna!   W gospodarstwie rolnym drewno wykorzystywane jest do wielu celów, m.in. ogrzewania powierzchni mieszkalnej, przygotowywania karmy dla Czytaj więcej..

Wiadomości
2199

KOLEJNA INWESTYCJA ZAKOŃCZONA

  Dnia 25 listopada 2019 roku zakończyła się pomyślnie przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Nowogrodziec – Milików.Inwestycja obejmowała przebudowę drogi o długości 71 Czytaj więcej..

Wiadomości
2347

Fundusz sołecki 2020

Szanowni Mieszkańcy! Przedstawiam zestawienie wydatków budżetowych zaplanowanych do realizacji w 2020 roku. Jest to inicjatywa Sołtysów, Rad Sołeckich i Mieszkańców, którzy uczestniczyli w zebrania Czytaj więcej..

Wiadomości
2441

Projekt budżetu na rok 2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec!        Dnia 03 grudnia 2019 r. przedłożyłem Radzie Miejskiej w Nowogrodźcu projekt budżetu Gminy i Miasta Nowogrodziec na 2020 rok... Czytaj więcej..

Wiadomości
2085

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada br. w związku z 30. rocznicą uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach zorganizowano Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. W Czytaj więcej..

Wiadomości
2242

II koncert ,,Dla Niepodległej” w Wykrotach

W Szkole Podstawowej im.Tadeusza Kościuszki w Wykrotach odbył się II koncert ,,Dla Niepodległej", podczas którego uczczono 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości udział w... Czytaj więcej..

Wiadomości
2473

Szkoła w Gościszowie zyskała nową wiatę rowerową i ławeczki

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie, na podwórku szkolnym, stanęła nowa wiata rowerowa oraz ławeczki, które będą służyły uczniom, nauczycielom i lokalnej społeczności. Szkoła pozy Czytaj więcej..

Wiadomości
3563

Pierwsi mieszkańcy w budynku po byłym "Veritasie"

W dniu wczorajszym 8 rodzin otrzymało klucze do nowych lokali mieszkalnych w budynku byłego zakładu INCO-VERITAS przy ul. Lubańskiej. Mieszkania otrzymali Mieszkańcy, którzy z racji swojej sytuacji Czytaj więcej..

Wiadomości
2560

Nabór wniosków o udział w programie

Burmistrz Nowogrodźca informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów& Czytaj więcej..

Wiadomości
2788

Rozwijanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych

  Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie pod opieką p. Marceliny Król zdobyli I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Piątka za segregację” organizowanym przez Minis Czytaj więcej..

Wiadomości
2762

Sezon grzewczy rozpoczęty - apel do mieszkańców

Drodzy Mieszkańcy! Mając na uwadze rozpoczęty kolejny sezon grzewczy przypominam, że zgodnie z Uchwałą nr XLI/1407/17 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 30 listopada 2017 r. (Dz. Urz. z 2017 Czytaj więcej..

Wiadomości
2582

Ogłoszenie

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego Czytaj więcej..

Wiadomości
2440

Kolejny etap przebudowy kanalizacji deszczowej na ulicy Robotniczej w Nowogrodźcu

Dnia 6 listopada została podpisana umowa na realizację trzeciego już etapu robót związanych z przebudową sieci kanalizacji deszczowej w Nowogrodźcu. Wykonawcą robót wyłonionym w postępowaniu prze Czytaj więcej..

Wiadomości
2763

Gminne obchody Święta Niepodległości

Dzisiaj, 11 listopada, uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przed pomnikiem „Obrońcom Ojczyzny" Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich złożył wieńce wraz z Kombata Czytaj więcej..

Wiadomości
2271

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu wyróżnieni

Miło jest nam Państwa poinformować, że podczas uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu z... Czytaj więcej..

Wiadomości
2182

Potencjał współpracy przedsiębiorstw na polsko-czeskim pograniczu

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że w pracach nad nowym Programem współpracy transgranicznej Interreg pomiędzy Polską a Republiką Czeską na lata 2021-2027 uczestniczy Urząd M... Czytaj więcej..

Wiadomości
2146

Jesienią do ARiMR po pomoc z PROW 2014-2020

W jesiennej ofercie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa znajduje się szereg programów pomocy skierowanych do mieszkańców wsi. Przedstawiamy krótki informator o tych instrumentach wsparci... Czytaj więcej..

Wiadomości
2649

Święto Niepodległości!

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Nowogrodziec! Zapraszamy serdecznie! Czytaj więcej..

Wiadomości
2204

Strażacy z OSP Nowogrodziec-Osiedle II oddali krew

Nasi dzielni Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Nowogrodziec–Osiedle II wzięli udział w akcji krwiodawstwa. W dniu 25 października br. Druhowie z OSP Nowogrodziec–Osiedle II opubliko Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 241