Archiwum wiadomości

Lipiec 2020

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 22 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
1639

Orzeczenie sądu w sprawie kandydata na ławnika

>>Prezentujemy materiał Telewizji Bolesławiec dotyczący orzeczenia sądu w sprawie kandydata na ławnika *<<   * orzeczenie nie  jest jeszcze prawomocne Czytaj więcej..

Wiadomości
1159

Wykopaliska w Gierałtowie

W Gierałtowie prowadzone były prace poszukiwawcze przez historyków i archeologów z poznańskiego Stowarzyszenia "Pomost" . Chodziło o groby niemieckich żołnierzy, którzy zginęli pod koniec II wojny ś Czytaj więcej..

Wiadomości
899

Narodowy program rozwoju czytelnictwa

W dniu 15 lipca 2020 roku została zawarta umowa pomiędzy Wojewodą Dolnośląskim a Gminą Nowogrodziec, dotycząca  udzielenia wsparcia finansowego w formie dotacji na realizację programu „Narodowy Czytaj więcej..

Wiadomości
1262

Budowa sieci światłowodowej w naszej gminie

Jak już wcześniej informowaliśmy Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie Gminy NOWOGRODZIEC  w ramach projektu „Jeleniogórski Orange Światłowód”. Projekt jest realizowany z dofina Czytaj więcej..

Informacje
1350

Rolnictwo

Informacje Rzeźnie rolnicze - poradnik Ubój na użytek własny w gospodarstwie - poradnik     Konkurs internetowy "Nie ryzykujesz gdy znasz i szanujesz" organizowany przez KRUS R Czytaj więcej..

Wiadomości
1048

XXVI Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

Informujemy, że w dniu 5 sierpnia  2020 r.  o godz. 9:30 w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu ul. Rynek 20,  odbędzie się XXVI Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźc Czytaj więcej..

Wiadomości
1008

Seanse filmowe w Gierałtowie i Wykrotach

Serdecznie zapraszamy 31 lipca do Gierałtowa i 1 sierpnia do Wykrot, gdzie odbędą się kolejne seanse filmowe! Do Gieraltowa zapraszamy na film pt. "Synalek", kategoria wiekowa: powyzej 15 lat., w Czytaj więcej..

Wiadomości
1335

Regulacje prawne dotyczące sprzedaży oraz spalania paliw stałych

Głównym źródłem zanieczyszczonego powietrza są przede wszystkim paliwa węglowe wykorzystywane w domowych piecach, kotłach i kominkach. Spalanie najgorszej jakości węgla to wysokie zanieczyszczenie p Czytaj więcej..

Wiadomości
1355

Kino plenerowe w Nowogrodźcu

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu zaprasza   już 25 lipca o godzinie 20.00 na film pt. "KUMPLE Z DŻUNGLI". Miejsce projekcji: boisko piłkarskie w Nowogrodźcu. Wstęp wolny! Serdecz Czytaj więcej..

Wiadomości
1245

Kino w plenerze już w piątek w Milikowie

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu zaprasza na projekcję filmu pt. KOD DEDALA, już 24 lipca w Milikowie na boisku piłkarskim. Początek projekcji godzina 20.00, wstęp wolny! Serdeczn Czytaj więcej..

Wiadomości
1935

Nowa inwestycja na strefie w Wykrotach

Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wykrotach powstaje nowy zakład, w którym produkowana będzie wełna mineralna do ociepleń budynków. Firma Technonicol Insulation Sp. z o.o w Nowogrodźcu, Czytaj więcej..

Wiadomości
1388

Prace społecznie użyteczne

W od lutego br. trwają Prace Społecznie Użyteczne dzięki, którym zostało uporządkowanych wiele miejsc na terenie naszej gminy. Uporządkowano m.in. boiska sportowe, place zabaw, przystanki, tereny Czytaj więcej..

Wiadomości
1133

burze i silny wiatr

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.                 Czytaj więcej..

Wiadomości
1365

Kino plenerowe. zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na seanse filmowe! Szczegóły na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu... Czytaj więcej..

Wiadomości
1523

Wyniki wyborów prezydenckich w naszej gminie

    Wyniki głosowania w II turze na Prezydenta RP oraz protokoły obwodowych komisji wyborczych w gminie dostępne są na stronie: https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/2/gm/2010 Czytaj więcej..

Wiadomości
1313

Kolejni mieszkańcy w budynku przy ul. Lubańskiej

W dniu 09 lipca 2020 r. dwie rodziny otrzymały klucze do nowych mieszkań w budynku  przy ul. Lubańskiej.        Gmina Nowogrodziec nabyła budynek przy ul. Lub Czytaj więcej..

Wiadomości
1650

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.   Czytaj więcej..

Wiadomości
1623

Światłowody w Gminie Nowogrodziec

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie Gminy NOWOGRODZIEC  w ramach projektu „Jeleniogórski Orange Światłowód”. Projekt jest realizowany z dofinansowaniem ze środków UE w ramac Czytaj więcej..

Wiadomości
1280

Kalendarz imprez

  Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w sezonie lato-jesień 2020. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na bieżąco  na stronie internetowej organizatora - Gminnego Cen Czytaj więcej..

Wiadomości
1248

Droga w Wykrotach

Zapraszamy do obejrzenia materiału TV Bolesławiec dotyczącego remontu drogi w Wykrotach                    Czytaj więcej..

Wiadomości
1194

Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznegoi o wolontar... Czytaj więcej..

Wiadomości
1215

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Urząd Miejski w Nowogrodźcu publikuje Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego.             Obwieszczenie to zawiadamia o wszczęciu w dniu 19 maj... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 22 z 22