Archiwum wiadomości

Październik 2020

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 36 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
346

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Burmistrz Nowogrodźca zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy i Miasta Nowogrodziec z organizacjami pozarządowymi i podmiotami Czytaj więcej..

Wiadomości
562

Zmiana godzin otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)

  Informujemy, że od dnia 02 listopada 2020 roku następuje zmiana godzin otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Strzeleckiej 24 w Nowogrodźcu. PSZOK Czytaj więcej..

Wiadomości
365

Apel Burmistrza Nowogrodźca z prośbą o wzięcie udziału w Powszechnym Spisie Rolnym

Szanowni Rolnicy ! Informuję, że od 1 września do 30 listopada 2020 r. trwa Powszechny Spis Rolny. Spis rolny jest jedynym badaniem, które pozwala pozyskać kompleksowe dane na temat rolnictwa. Dan Czytaj więcej..

Wiadomości
332

Rolnik zdrowie szanuje, dlatego zwierzęta bezpiecznie obsługuje

Zwierzęta jako najbardziej zróżnicowane gatunkowo organizmy, towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Świadomość, że można czerpać z nich korzyść (źródło pożywienia, siła pociągowa, zapewnienie be Czytaj więcej..

Wiadomości
795

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych

Szanowni Mieszkańcy ! Informujemy, że od dnia 28 października 2020 r. na terenie Gminy Nowogrodziec zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon oraz zużytego sp Czytaj więcej..

Gospodarka
1016

Rzadkie profile kształcenia

Kierunki i profile kształcenia rzadkie/wyjątkowe mogące mieć wpływ na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej powiatu i gminy ... Czytaj więcej..
Gospodarka
1007

Bezrobocie rejestrowane

Bezrobocie rejestrowane - stosunek liczby zarejestrowanych bezrobotnych do liczby ludności aktywnej ekonomicznie (zasobu siły roboczej danej populacji). Dane o bezrobociu na poziomie gmin są szacowane... Czytaj więcej..


Gospodarka
1264

Rynek pracy

W gminie Nowogrodziec na 1000 mieszkańców pracuje 235osób . 39,6% wszystkich pracujących ogółem stanowią kobiety, a 60,4% mężczyźni. Bezrobocie rejestrowane w gminie Nowogrodziec wynosiło w 2019 roku... Czytaj więcej..

Gospodarka
1053

Demografia

DEMOGRAFIA (Źródło: GUS, 31.XII.2019) Gmina Nowogrodziec ma 15 214 mieszkańców, z czego 50,5% stanowią kobiety, a 49,5% mężczyźni. Średni wiek mieszkańców wynosi 39,5 lat i jest mniejszy od średniego... Czytaj więcej..

Gospodarka
1305

Kontakty

Strona w budowie.... Czytaj więcej..

Gospodarka
1100

Gospodarka
1082

Dlaczego warto tu zainwestować

  Dogodne położenie geograficzne w pobliżu granic z Niemcami i Czechami. Przebiegające przez Gminę ważne szlaki komunikacyjne. Dobrze przygotowane tereny inwestycyjne z pełnym uzbrojeniem te Czytaj więcej..


Gospodarka
1610

Sektory "Wysokiej Szansy"

Prezentujemy sektory „wysokiej szansy”, czyli te, w których inwestorzy mają najlepsze warunku do rozwoju w Gminie Nowogrodziec. W poszczególnych branżach działa już wiele firm, dzięki c... Czytaj więcej..

Gospodarka
985

Zaufali nam

Elementy metalowe i hydrauliczne - https://www.weber-hydraulik.com/pl/ Wyposażenie wnętrz samochodów - https://toyota-boshoku.pl/ Druk czasopism - https://bauer.pl/ Pojemniki meta Czytaj więcej..

Wiadomości
671

Apel dotyczący ustawy o transporcie kolejowym

Burmistrz Nowogrodźca oraz Wójt Gminy Osiecznica zwrócili się z wnioskiem do posłów i senatorów o podjęcie inicjatywy ustawodawczej w zakresie opodatkowania nieruchomości, na której znajduje się inf Czytaj więcej..

Wiadomości
481

XXIX Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

Infromujemy, że w dniu 27 października 2020 r. o godz. 15:15 w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu ul. Rynek 20 odbędzie się XXIX Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu   Czytaj więcej..

Wiadomości
427

Rolniku, spisz się przez internet !

Wystartowała Loteria w ramach promocji Powszechnego Spisu Rolnego 2020 pod hasłem „ ROLNIKU, SPISZ SIĘ SAM ! ”. Co należy zrobić aby wziąć udział w loterii ? Należy wziąć  udział w&n Czytaj więcej..

Wiadomości
551

Otrzymane środki ochrony osobistej

      Urząd Miejski w Nowogrodźcu otrzymał od Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. pakiet środków ochrony indywidualnej. Bardzo dziękujemy za przekazaną pomoc i wspar Czytaj więcej..

Wiadomości
2308

Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec Świętej Jadwigi Śląskiej

  16 października obchodzimy Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwigi Śląskiej. Święto to ustanowiono Uchwałą Nr LV/393/10 Rady Miejskiej w Nowogrodźcu z dnia 22 styczn Czytaj więcej..

Wiadomości
384

Dotacje na małe przetwórstwo i RHD

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje:  za dwa tygodnie, 26 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia i Czytaj więcej..

Wiadomości
454

Dzień Edukacji Narodowej

Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy i Wychowawcy, Pracownicy Oświaty, z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu władz samorządowych składam najserdeczniejsze życzenia  zdrowia, wszelkiej pomyślnoś Czytaj więcej..

Wiadomości
413

Spis Rolny drogą elektorniczną

Szanowni Rolnicy ! Przypominamy, że w dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całego kraju przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny przez Główny Urząd Stat Czytaj więcej..

Wiadomości
529

Komunikat Burmistrza Nowogrodźca

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec! W związku z niebezpiecznym rozprzestrzenianiem się Covid-19 , w trosce  o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne zwracam się ponownie z prośbą o prze Czytaj więcej..

Wiadomości
374

Powszechny Spis Rolny - informacje

Powszechny Spis Rolny - ściąga dla rolnika: jakie dane warto wcześniej przygotować, aby spis przebiegł sprawnie i zajął jak najmniej czasu. Czytaj więcej..

Wiadomości
357

Powszechny Spis Rolny 2020

Przekazujemy Komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r. Po przeanalizowaniu gotowości rachmistrzów do realizacji spisu ro Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 36