Orszak w Nowogrodźcu zdpopr

„POKÓJ I DOBRO”

Dzień Objawienia Pańskiego, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym – należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół. Święto zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas wydarzenie opisane w Ewangelii Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu, nazywani również Królami (Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Już w najbliższy piątek, 6 stycznia, przypada Święto Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami naszego miasteczka. Nowogrodziecki Orszak wyruszy spod Kościoła Parafialnego p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu po Mszy Świętej, która rozpocznie się o godzinie 11.00.

O godzinie 12.00 - śpiewając wspólnie kolędy -  podążymy za Królami na Nowogrodziecki Rynek, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Bożemu Dziecięciu. Na trasie przemarszu uczestnicy napotkają przeróżne postacie z jasełkowej tradycji. Hasłem tegorocznego orszaku jest „POKÓJ I DOBRO”.

Zapraszamy!!!

I Ty możesz dołączyć do Orszaku Trzech Króli!

Orszak tworzą wszyscy, którzy przyjdą 6 stycznia pokłonić się Jezusowi!

Tego dnia, każdy może być Królem - założyć koronę na głowę i podążyć  za betlejemską gwiazdą do Stajenki!

 Plakat 2017 b

Źródło: SP w Nowogrodźcu