Drużyna Orlików Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, działająca w ramach Gminnej Akademii Piłkarskiej, wzięła udział w bardzo prestiżowym turnieju Zdolny Śląsk we Wrocławiu, w którym uczestniczyły czołowe drużyny z naszego regionu. Miejscem zawodów był Olimpijski FC, sztuczne boisko pod balonem. Organizatorem zawodów była Akademia Piłkarska Olympic Wrocław trenerów Krzysztofa Wołczka i Dariusza Sztylki, byłych zawodników Śląska Wrocław.

W meczach grupowych nasza drużyna zmierzyła się z takimi zespołami, jak Olympic Wrocław IV, KS Ślęza Wrocław, AP Reissa Poznań, AP Duda Wrocław i UKS Lechia Dzierżoniów, uzyskując następujące wyniki:

GAP GCKiS Nowogrodziec - Olympic IV 1:0
Ślęza Wrocław - GAP GCKiS Nowogrodziec 2:1
AP Reissa Poznań - GAP GCKiS Nowogrodziec 2:2
AP Duda Wrocław - GAP GCKiS Nowogrodziec1:0
GAP GCKiS Nowogrodziec - Lechia Dzierżoniów 1:2

W drugiej fazie turnieju trafiliśmy na AP Champions Wrocław, Olympic Wrocław II, Korona Wschowa, Łużyce Lubań. Tu nasi młodzi piłkarze osiągnęli następujące rezultaty:

GAP GCKiS Nowogrodziec - AP Champions Wrocław 2:0
GAP GCKiS Nowogrodziec – Olympic II Wrocław 2:2
Korona Wschowa - GAP GCKiS Nowogrodziec 2:0
Łużyce Lubań - GAP GCKiS Nowogrodziec 2:4
Olympic II- GAP GCKiS Nowogrodziec 1:4

Turniej był bardzo udany. W każdym meczu nasza drużyna nawiązywała wyrównaną walkę z bardzo mocnymi zespołami, ostatecznie zajmując 13 miejsce na 24 uczestniczące zespoły. Osiągnięty wynik jest godny uwagi i daje wiele motywacji do dalszych treningów. Trenerem drużyny jest Pan Michał Sudoł. 

Gratulujemy serdecznie!

                                                                                                                    Źródło: GCKiS w Nowogrodźcu