W Warszawie zd

Z inicjatywy Roberta Relicha, Burmistrza Nowogrodźca, grupa młodzieży z Gminy i Miasta Nowogrodziec wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Uczestnikami wycieczki są uczniowie szkół z terenu naszej gminy, którzy biorą aktywny udział w życiu społeczności gminnej i godnie reprezentują Gminę i Miasto Nowogrodziec w wydarzeniach, konkursach, olimpiadach, konferencjach, przeglądach – wszelkich przedsięwzięciach na poziomie powiatowym, regionalnym oraz krajowym.

Decyzją Burmistrza Roberta Relicha uhonorowano w sposób szczególny dzieci i młodzież aktywnie udzielającą się społecznie i dumnie reprezentującą naszą Gminę – wyjątkowo ciekawą wycieczką do Warszawy z urozmaiconym programem. Opiekunami grupy są: Pani Joanna Czerniawska, Pani Anna Kaczewska i Kierownik wycieczki – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego Pani Urszula Troszczak-Krzywdzińska, z ramienia Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu: Pani Urszula Bober i Pani Ewa Zasańska.

W programie wycieczki przewidziano zwiedzanie Starego Miasta, Łazienek Warszawskich, Parlamentu i, oczywiście, Muzeum Powstania Warszawskiego.
Właśnie tutaj, na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego, nasi Mieszkańcy dzisiaj wzięli udział w podniosłej uroczystości, podczas której Premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak podaje TVP INFO, 18 czerwca przypada 69. rocznica urodzin śp. Lecha Kaczyńskiego oraz jego brata prezesa PiS, b. premiera Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przywitał się serdecznie z członkami grupy młodzieży z Gminy Nowogrodziec.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich wyraża nadzieję, iż ten wyjazd będzie dobrą nagrodą za aktywną i godną postawę naszych uczniów, a niezwykłe przeżycia, związane z patriotyczną historią naszej Ojczyzny, pomogą lepiej zrozumieć wagę wydarzenia, które obchodzimy w tym roku - 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości!

>>Relacja Kancelarii Prezesa Rady Ministrów<<

>>Relacja TVP INFO - Premier złożył kwiaty pod tablicą ku czci śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego<< 

W Warszawie 685pks

Zdjęcia w Warszawie

w Warszawie c.d 685pks