>>Relacja Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej z uroczystości otwarcia boiska wielofunkcyjnego<<

Z przyjemnością informujemy, że w pierwszej połowie czerwca br. zakończyła się budowa boiska wielofunkcyjnego w Czernej. Boisko zlokalizowane jest w najbliższej okolicy Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej.

Boisko zostało wyposażone w dwa zestawy do koszykówki, dwa zestawy bramek do piłki ręcznej/nożnej, zestaw wielofunkcyjny (siatkówka, tenis, badminton). Na terenie obiektu zamontowane zostały urządzenia małej architektury, m.in. kosze na śmieci.

W związku z tym, że na boisku wykonana została bezpieczna nawierzchnia poliuretanowo-gumowa typu 2S, bardzo prosimy o używanie odpowiedniego obuwia na płaskiej podeszwie.

Cieszymy się, że wykonawca zakończył prace w terminie umownym, dzięki czemu młodzież będzie mogła korzystać z obiektu już podczas najbliższych wakacji szkolnych.

Z nowego boiska można również korzystać wieczorem, dzięki zamontowaniu słupów oświetleniowych.

Jest to obiekt przeznaczony dla wszystkich Mieszkańców naszej gminy. Zachęcamy serdecznie Państwa do korzystania z niego.