zdjęcie 410

 

Seniorzy z Nowogrodźca, Lubania i Wittichenau (Niemcy) spotkali się we wtorek 23 października na wspólnych, polsko-niemieckich warsztatach kulinarnych, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w ramach projektu „Prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce”.

Stronę polską reprezentowały tego dnia seniorki z Domu Dziennego Pobytu w Nowogrodźcu oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu.

Przed południem uczestnicy odkrywali wspólnie smaki i historię regionu na Zamku Czocha oraz uczyli się wzajemnie swoich języków. Następnie w gościnnych progach ZSP im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach, pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych - Danuty Dudkiewicz, wspólnie gotowali. Razem wyczarowali smakowite i zdrowe dania, począwszy od zupy porowo-ziemniaczanej aż po główną atrakcję - zapiekanego dorsza. W menu nie zabrakło też kolorowych sałatek oraz surówek. Warsztat kulinarny zakończył się degustacją przygotowanych potraw. Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że energia, radość i pozytywne nastawienie do życia to nie kwestia wieku, ale stan ducha i umysłu. Kolejne spotkanie polsko-niemieckiej grupy kulinarnej już w listopadzie.

„Prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce - projekt edukacyjno-integracyjny dla seniorów”, realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Źródło: Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań