Spotkanie autorów książki kucharskiej zd

Uprzejmie informujemy, że Urząd Miejski w Nowogrodźcu wziął udział w projekcie pod tytułem „Kulinarne podróże po Dolnym Śląsku”.

Książka „Kulinarne podróże po Dolnym Śląsku” prezentuje przepisy kulinarne z całego regionu dolnośląskiego wraz z pięknymi zdjęciami Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, wydarzeń lokalnych,  pysznych potraw, jak również zdjęciami promującymi poszczególne powiaty i gminy.

Miło nam Państwa poinformować, że Gmina Nowogrodziec, jako jedyna z powiatu bolesławieckiego, zaprezentowała w książce „Kulinarne podróże po Dolnym Śląsku” ulubione przez naszych Mieszkańców dania regionalnej kuchni przedwojennej i nowoczesnej.

Podczas spotkania, które odbyło się w nowogrodzieckim ratuszu, Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie podziękował Autorom przepisów kulinarnych. Wręczając książki wraz z upominkami Burmistrz Robert Relich skierował wyrazy wdzięczności dla wszystkich Pań z Kół Gospodyń Wiejskich w Parzycach, Kierżnie, Wykrotach oraz wyrazy wdzięczności dla Pani Matyldy Smusz, Pani Zofii Ludziak, Pani Małgorzaty Kaśków oraz Sołtysa Godzieszowa Pana Piotra Tutak i Pana Franciszka Bochenek.

Przepisy kulinarne naszych Mieszkańców wyróżniają się wyjątkowym i głębokim smakiem, bogactwem tradycji przywiezionych po wojnie z Bośni i z Kresów Wschodnich.

Polecamy serdecznie fantastyczne, smaczne przepisy naszych Autorów. Wszystkie przepisy są przez nich dobrze dopracowane i stanowią niejednokrotnie wzór potrawy idealnej.
Warto pamiętać o tradycjach, również kulinarnych.

Zapraszamy Panstwa do zapoznania się! Polecamy serdecznie!

Przepisy kulinarne Mieszkańców Gminy Nowogrodziec: 

Książka „Kulinarne podróże po Dolnym Śląsku” jest dostępna w wersji online'owej:
https://plus.gazetawroclawska.pl/wydania/kulinarne-podroze-po-dolnym-slasku

Książka „Kulinarne podróże po Dolnym Śląsku” została wydana przez Gazetę Wrocławską.

Zdięcia ze spotkania