W ubiegłą niedzielę,15 czerwca, odbyło się X Święto Kresowe upamiętniające 73. rocznicę przesiedleń z Kresów Wschodnich. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Św. Antoniego z Padwy w Gierałtowie.

Po nabożeństwie Goście i Mieszkańcy Gierałtowa w asyście pocztów sztandarowych i Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałtowie wzięli udział w Apelu Pamięci pod pomnikiem ku czci Polaków poległych na Kresach Wschodnich w latach 1939 - 1945.

Po oddaniu hołdu odbył się przemarsz uczestników na plac przy remizie OSP w Gierałtowie, na czele z Nowogrodziecką Orkiestrą Dętą. Program artystyczny rozpoczął się od występu dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca z Nowogrodźca. Charakterystyczny program, nawiązujący do kultury kresowej, zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie. Uzupełnieniem całości Święta Kresowego był występ Grupy Grażynki z Węglińca.

Podczas festynu odbyły się również dwa turnieje. W pierwszym udział wzięli Strażacy z OSP w Gierałtowie oraz Sympatycy Straży Pożarnej, w drugim - reprezentanci Sołectw z miejscowości Czerna, Godzieszów oraz Gierałtów. Pomiędzy turniejami wystąpili laureaci konkursu organizowanego przez SP w Gierałtowie pod nazwą Mam Talent.

O catering w tym roku zadbali: Rada Sołecka Wsi Gierałtów, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie, OSP w Gierałtowie oraz Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich KWISA. Zwieńczeniem wydarzenia była dyskoteka z Dj Sound Wave.

>>>Zapraszamy Państwa do zapoznania się z fotorelacją - GCKiS w Nowogrodźcu<<<