Za nami XVIII edycja Święta Pieczenicy w Gościszowie. Na Mieszkańców i Gości naszej gminy czekała moc atrakcji oraz niespodzianek. Na terenie Parku Dworskiego można było odwiedzić wiele stoisk prezentujących tradycyjne receptury przygotowania pieczenicy - pieczonego prosiaka. Pięknie przygotowane stoiska zachęcały do degustacji wspaniałych potraw.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbały zespoły ludowe: Małe Gosciszowianki, Ocice, Milikowianki z Kapelą, Rząsinianki, Błękitne Kamizelki z Łagowa, Niespodzianka z Warty Bolesławieckiej, Działoszynianie, Podolanie z Czerwonej Wody, Polanie ze Środy Śląskiej, Gościszowianki oraz Kapela Herbuty.

Punktem kulminacyjnym imprezy było przeprowadzenie konkursu na najsmaczniejszą Pieczenice, który wygrał Pan Franciszek Bochenek z Nowogrodźca. Wyróżnienie zdobył Pan Marcin Dudziak z Gościszowa. 

Wiele emocji przyniósł również rozgrywany między zespołami Gościszowianki a Rząsinianki Turniej o ,,Złoty Ryj" w szeregu konkurencji: naśladowanie głosów ptaków, konkurs na przyśpiewkę o pieczenicy, spożywanie bananów, konkursy: "Poznaj brachu po zapachu", "Kapuściane kręgle", "Babka ziemniaczana", "Rzut tłuczkiem i wałkiem do manekina". Widowiskowy okazał się również konkurs ,,Wejście na słup", w którym pierwsze miejsce zajął Pan Andrzej Piszczek, drugie miejsce - Pan Juliusz Maziarz, zaś trzecie - Pan Grzegorz Bis.

Na zakończenie wystąpiły dwa zespoły disco polo: DI DŻEJ MIETEK oraz BASTA. To było piękne zakończenie wspaniałej uroczystości - Święta Pieczenicy w Gościszowie.

Zapraszamy za rok!
Źródło: GCKiS