Czyste powietrze zd

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, podpisał podczas uroczystego spotkania w siedzibie WFOŚiGW we Wrocławiu porozumienie w sprawie wsparcia działań w realizacji Programu Czyste Powietrze na obszarze gminy Nowogrodziec. Jest to bardzo istotny dla środowiska i zdrowia naszych Mieszkańców projekt. Podpisanie przez Burmistrza Roberta Relicha porozumienia oznacza, że Gmina Nowogrodziec włączyła się w obsługę rządowego Programu "Czyste Powietrze", dzięki któremu nasi Mieszkańcy pozyskują pieniądze m.in. na wymianę pieców-kopciuchów i ocieplenie domów.

Podczas spotkania z samorządowcami przekazano informacje o bieżących efektach wdrażania programu na Dolnym Śląsku. Rządowy Program Czyste Powietrze to kompleksowy projekt, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych, mogą nie tylko wymienić przestarzałe piece m.in. na kotły gazowe czy pompy ciepła, ale i pozyskać pieniądze na ocieplenie swoich domów oraz wymianę okien i drzwi. 

Porozumienie zostało podpisane z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Porozumienia również podpisali włodarze gmin uzdrowiskowych: Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Szczawno-Zdrój i Duszniki-Zdrój oraz samorządowcy z Dobroszyc, Szklarskiej Poręby, Chojnowa, Podgórzyna, Głuszycy, Bierutowa, Zgorzelca, Gaworzyc, Nowogrodźca, Udanina, Grębocic i Zawoni.

Samorządy będą udzielać informacji w sprawie programu, będą przyjmować wnioski (oraz ich ewentualne korekty), dokonają również ich oceny i weryfikacji. Na terenie województwa dolnośląskiego działają cztery punkty obsługi klienta programu "Czyste Powietrze", prowadzone przez WFOŚiGW we Wrocławiu: w stolicy regionu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy. Teraz liczba takich punktów będzie rosła wraz z przystępowaniem kolejnych samorządów do obsługi programu. 

Czyste powietrze 2Czyste powietrze