20 lat zd

Dnia 5 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie z okazji 20-lecia współpracy partnerskiej pomiędzy Nowogrodźcem i niemieckim miastem Großdubrau.

W uroczystości uczestniczyli: Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca i Lutz Mörbe, Burmistrz Großdubrau, jak również dyrektorzy, uczniowie szkół, zaproszeni goście oraz nauczyciele biorący udział we współpracy na przestrzeni minionych 20 lat. Przemówienia były pełne wspomnień i wzruszeń. Następnie współpracujące ze sobą szkoły obdarowały się wzajemnie prezentami. Obchody zostały uświetnione występami uczniów z Nowogrodźca i Großdubrau. Były to pokazy tańca, śpiewu, gry na bębnach oraz recytacje.

Po wspaniałych prezentacjach wszyscy udali się na nowogrodziecki rynek, aby zrobić wspólne zdjęcie przy choince. Dzieci otrzymały upominki przygotowane przez Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha.

Kolejnym punktem programu było spotkanie towarzyskie wszystkich zaproszonych gości, a dla dzieci przygotowano warsztaty świąteczne. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z Niemiec oraz uczniowie z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu. Dzieci pod nadzorem nauczycieli i przewodniczącej Rady Rodziców wykonały świąteczne krasnale, które zabrały na pamiątkę. Wspólną pracą dzieci z Polski i Niemiec był łańcuch, którym udekorowana została świąteczna choinka.

Spotkanie przebiegło w miłej, radosnej i pełnej wzruszeń atmosferze.

20 lat zdjęcia