Chrobryzd

Drużyna seniorów MKS Chrobry Nowogrodziec w sezonie piłkarskim 2012/2013 zajęła I miejsce w grupie IV Klasy B w rozgrywkach Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze i wywalczyła awans do klasy A.

Nowogrodziecki zespół rozegrał 18 spotkań, z czego 17 wygrał, a 1 spotkanie zakończyło się remisem. W rozegranych meczach Klub Chrobry Nowogrodziec zdobył 52 punkty, a bilans bramek wygląda bardzo okazale: przy 129 zdobytych bramkach - tylko 13 straconych. Drużyny młodzieżowe MKS Chrobry Nowogrodziec zajęły 6 miejsca w swoich klasach rozgrywek. Juniorzy Młodsi (klasa okręgowa) zdobyli 9 punktów, Młodzicy (klasa okręgowa) zdobyli 32 punkty, Trampkarze (klasa okręgowa) zdobyli 26 punktów.
W połowie czerwca administrator obiektu, którym jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu wykonał zabiegi regeneracyjne na płycie głównej stadionu: napowietrzanie, piaskowanie, dosiewanie trawy, głębokie spulchnianie. Wykonano również naprawę systemu nagłośnieniowego tak, aby obiekt był w pełni przygotowany do rozgrywek Klasy A.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich składa podziękowania wszystkim zawodnikom i działaczom za zaangażowanie i trud w wywalczeniu awansu oraz zaprasza do dalszej owocnej współpracy. Mamy nadzieję, że na odnowionej murawie piłkarze "Chrobrego" Nowogrodziec wywalczą kolejne sukcesy!

AWANS SENIORÓW CHROBREGO NOWOGRODZIEC

E.Widuch