szkołazd

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu wzięła udział w konkursie „Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima", ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we Wrocławiu.

Celem konkursu było przybliżenie sylwetki oraz twórczości Poety, „który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia".
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu brali udział w dwóch kategoriach: klasy I – III w plastycznej, klasy IV – VI w recytacji wierszy.
Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. W etapie szkolnym w kategorii plastycznej wygrała uczennica klasy III b Amelia Frączek, natomiast w recytacji wierszy laureatem została Aleksandra Krzywdzińska z klasy IV c. Uczennice te reprezentowały szkołę w etapie powiatowym, który odbył się 23.05.2013 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Bolesławcu. Uczennice z Nowogrodźca okazały się najlepsze i będą reprezentowały powiat bolesławiecki na szczeblu wojewódzkim we Wrocławiu.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie gratuluje Amelii Frączek i Aleksandrze Krzywdzińskiej oraz życzy uczennicom Gminy Nowogrodziec powodzenia!

sukces szkoła zdjecia

SP w Nowogrodźcu