bieg 2014

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie zaprasza na XVI Ogólnopolski Bieg Uliczny "Nowogrodziecka 10-tka"

Ogólnopolski Bieg Uliczny „Nowogrodziecka 10-tka" odbywa się na dystansie 10 kilometrów od 1998 roku. Na przestrzeni tych lat Nowogrodziec gościł wielu utytułowanych, czołowych biegaczy polskich, osiągających sukcesy nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Należy tu wspomnieć chociażby Mirosława Plawgo (zwyciężał w roku 200 i 2001), Marka Drzałe (zwyciężył w roku 2003), Dariusza Wieczorek (zwyciężył w 2004), Dariusza Kruczkowskiego (zwyciężał w 2008), Elżbietę Jarosz (zwyciężyła w 2000 roku), Agnieszkę Staniewską (zwyciężyła w 2006 roku), Joanne Chmiel-Grunt (zwyciężyła w 2005) cz też Waldemara Glinkę (rok 1999). Są to niewątpliwie osoby doskonale znane miłośnikom biegania długodystansowego. Mistrzowie Polski oraz wielokrotni medaliści mistrzostw Polski.

Na szczególną uwagę zasługuje na pewno Waldemar Glinka, olimpijczyk z Aten, 8 krotny mistrz Polski, czołowy zawodnik wielu biegów na całym świecie.
Od roku 2007 możemy oglądać w Nowogrodźcu plejadę zawodników z Białorusi oraz Ukrainy osiągających doskonałe wyniki na tym dystansie.
Ale Nowogrodziecka 10-tka to nie tylko bieg główny dla profesjonalnych zawodników, to również szereg biegów dodatkowych dla amatorów oraz dzieci i młodzieży. Od samego początku imprezy, odbywają się również biegi szkolne dla dzieci i młodzieży. Na przestrzeni lat ewaluowały one, powstawało więcej kategorii oraz dochodziły nowe dystanse. Od roku 2012 odbywa się również na dystansie 300 metrów bieg dla przedszkolaków, w którym dzieci startują razem z rodzicami, a ma on na celu zaszczepienie u najmłodszych potrzeby ruchu. Obecnie biegi szkolne odbywają się w pięciu różnych kategoriach wiekowych. Nie zapomniano również o amatorach, dla nich organizowano Bieg Strażaka, a od dwóch lat Bieg VIP-ów na który zapraszane są znane osoby z Gminy Nowogrodziec.

Ogólnopolski Bieg Uliczny „Nowogrodziecka 10-tka" stał się niewątpliwie sportowym świętem gminy!

plakat bieg 2014

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu