sala gimnastyczna w Wykrotach-crop

Na podstawie umowy zawartej w dniu 1 września 2014r. rozpocznie się realizacja inwestycji związanej z budową nowej sali gimnastycznej w Wykrotach.

 

Wykonawcą zostało wyłonione w drodze przetargu Konsorcjum firm: Zakład Usług Ogólnobudowlanych Roman Krawiecki z Zaręby, GREGOR-BUD Zakład Budowlany Rychlicki Grzegorz, z Radostowa oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Budowlane „EVERBEST” z Zaręby.

Wartość inwestycji szacowana jest na kwotę ponad 2,1 mln zł. Zakres zadania obejmie budowę nowej sali gimnastycznej z zapleczem, połączonej łącznikiem ze szkołą podstawową. Wraz z salą gimnastyczną w budynku zaprojektowano pomieszczenia pomocnicze: magazynek sprzętu, toalety, przebieralnie i pokój trenera. Sala będzie miała długość 24,05m i szerokość 12,45 m., powierzchnia ogółem to 303 m2 (nie licząc pomieszczeń pomocniczych). Planowana sala gimnastyczna będzie stanowić funkcję budynku przyszkolnego.

Nowa sala będzie wykorzystywana do uprawiania typowych dyscyplin halowych takich jak: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, halowa piłka nożna, gimnastyka. Okazyjnie przewiduje się organizację zawodów rangi gminnej, międzygminnej i powiatowej. Docelowo z obiektu korzystać będą mogli wszyscy zainteresowani mieszkańcy Wykrot i Zagajnika, w tym klub sportowy PIAST WYKROTY.

Do szkoły podstawowej w Wykrotach uczęszcza 143 dzieci, a w miejscowości i okolicach nie ma żadnego tego rodzaju obiektu sportowego. Nowa sala gimnastyczna będzie nie tylko szansą dla uczniów na lepsze osiągnięcia w sferze sportowej, poszerzenie oferty w zakresie zajęć gimnastyki korekcyjnej dla najmłodszych, ale stworzy wiele innych możliwości dla mieszkańców zainteresowanych aktywnym trybem życia.

W chwili obecnej trwają długo wyczekiwane prace związane z przebudową szkoły podstawowej.