wycieczka wawaUczniowie z terenu naszej gminy w dniach 18-20 czerwca 2013 roku wzięli udział w wycieczce do Warszawy i Sulejówka. Wycieczka została zorganizowana przez Zespół Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi na zlecenie Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu.


Wyjazd ten był nagrodą ufundowaną przez Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha za aktywny udział dzieci w Przeglądzie Polskiej Pieśni Patriotycznej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Czernej, Gościszowa, Gierałtowa, z Gimnazjum w Wykrotach oraz Zespołu Szkół w Nowej Wsi, podczas trzech dni zwiedzili między innymi: Zamek Królewski, Pałac na Wodzie, Ogród Saski, Rynek Starego Miasta, Krakowskie Przedmieście, Pałac Kultury i Nauki. Niezapomniane wrażenia można było przeżyć w Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy zwiedzić gmach Sejmu i Senatu oraz zapoznać się z historią polskiego parlamentaryzmu. Będąc w Warszawie, oddaliśmy również hołd poległym harcerzom z Szarych Szeregów odwiedzając ich mogiły na Powązkach. Byliśmy również w Sulejówku, gdzie w latach 1922-1926 wraz z rodziną mieszkał Józef Piłsudski. Podczas pobytu w dworku Milusin zapoznaliśmy się z historią życia i działalności twórcy niepodległego państwa.
Należy podkreślić fakt, że wycieczka ta miała charakter profilaktyczny. Podczas jej trwania odbywały się zajęcia integracyjne i muzyczne.

Tekst i Zdjęcia: Anna Wodas